Aloesowa ochrona przed słońcem

Aloesowa ochrona przed słońcem

- Uroda
Fot. pixabay.com

Słońce nadaje skórze piękny, złocisty kolor, cudownie rozgrzewa, sprawia że czujemy się szczęśliwi i pełni życia. Musimy jednak pamiętać o ochronie naszej skóry przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB.

Z pomocą mogą nam przyjść np. kosmetyki przeciwsłoneczne z serii Aloe Via Sun, które zapewniają ochronę i pielęgnację dla całej rodziny. Zawarty w nich aloes nawilża wysuszoną skórę oraz ją chłodzi, koi i regeneruje. 

       

  • Aloe Via Sun Cream Anit-Aging SPF 20 przeznaczony jest do wrażliwych partii skóry, takich jak twarz i dekolt, które potrzebują szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza zapobiegania procesowi starzenia się. Chroni skórę przed promieniami UVA, które wnikają w głębokie warstwy skóry i niszczą włókna kolagenowe, oraz UVB – te odpowiadają wprawdzie za opalanie, ale także za oparzenia słoneczne. Dlatego warto zabezpieczyć się przed niepożądanymi skutkami kąpieli słonecznych.   
  • Jeżeli nasza skóra jest już lekko opalona, możemy sięgnąć po Aloe Via Sun Gel Cream SPF 20 o kremowo-żelowej konsystencji z 40-proc. zawartością żelu Aloe Vera, który chroni ją przed promieniami UVA i UVB. Żel-krem pielęgnuje, chłodzi i intensywnie nawilża. Jest bardzo prosty w użyciu, łatwo się rozprowadza i nie klei się po nałożeniu. Co ważne, jest wodoodporny.
  • Ciekawym produktem jest także Aloe Via  Sun Spray SPF 30, czyli krem przeciwsłoneczny w sprayu z 30-proc. zawartością żelu aloesowego. Wystarczy spryskać nim miejsca na ciele, które chcemy zabezpieczyć przed promieniami słonecznymi, a następnie rozsmarować. Jest to produkt łatwy i przyjemny w użyciu.  

Słońce to życie, radość i energia. Pamiętajmy jednak o odpowiednio dobranej ochronie. Nasza skóra wymaga jej nie tylko latem, ale również w pozostałych porach roku. Stosując kosmetyk z filtrem na urlopie, w mieście, w górach i nad jeziorem, zapewniamy jej należytą ochronę i nie musimy się obawiać, że ulegnie niebezpiecznym poparzeniom.

Latem warto również pamiętać o noszeniu nakrycia głowy oraz spożywaniu co najmniej 2 litrów wody.

Ważne rady

1) Dobierz krem odpowiedni do stopnia nasłonecznienia.

2) Nakładaj go w odpowiednich proporcja w około 2-godzinnych odstępach czasowych.

3) Staraj się nie używać kremów, które poprzedniego roku stosowałaś podczas wakacji, zwłaszcza gdy przebywały z Tobą na słońcu przez dwa tygodnie. Kosmetyk z aktualną datą przydatności może działać już po roku słabiej lub krócej, co przełoży się na jego mniejszą moc ochronną.    

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Jakie są zalety zdalnej wizyty u ginekologa?

Brak kolejek, krótszy czas oczekiwania na wizytę oraz