Aloesowa ochrona przed słońcem

Aloesowa ochrona przed słońcem

Fot. pixabay.com

Słońce nadaje skórze piękny, złocisty kolor, cudownie rozgrzewa, sprawia że czujemy się szczęśliwi i pełni życia. Musimy jednak pamiętać o ochronie naszej skóry przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB.

Z pomocą mogą nam przyjść np. kosmetyki przeciwsłoneczne z serii Aloe Via Sun, które zapewniają ochronę i pielęgnację dla całej rodziny. Zawarty w nich aloes nawilża wysuszoną skórę oraz ją chłodzi, koi i regeneruje. 

       

  • Aloe Via Sun Cream Anit-Aging SPF 20 przeznaczony jest do wrażliwych partii skóry, takich jak twarz i dekolt, które potrzebują szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza zapobiegania procesowi starzenia się. Chroni skórę przed promieniami UVA, które wnikają w głębokie warstwy skóry i niszczą włókna kolagenowe, oraz UVB – te odpowiadają wprawdzie za opalanie, ale także za oparzenia słoneczne. Dlatego warto zabezpieczyć się przed niepożądanymi skutkami kąpieli słonecznych.   
  • Jeżeli nasza skóra jest już lekko opalona, możemy sięgnąć po Aloe Via Sun Gel Cream SPF 20 o kremowo-żelowej konsystencji z 40-proc. zawartością żelu Aloe Vera, który chroni ją przed promieniami UVA i UVB. Żel-krem pielęgnuje, chłodzi i intensywnie nawilża. Jest bardzo prosty w użyciu, łatwo się rozprowadza i nie klei się po nałożeniu. Co ważne, jest wodoodporny.
  • Ciekawym produktem jest także Aloe Via  Sun Spray SPF 30, czyli krem przeciwsłoneczny w sprayu z 30-proc. zawartością żelu aloesowego. Wystarczy spryskać nim miejsca na ciele, które chcemy zabezpieczyć przed promieniami słonecznymi, a następnie rozsmarować. Jest to produkt łatwy i przyjemny w użyciu.  

Słońce to życie, radość i energia. Pamiętajmy jednak o odpowiednio dobranej ochronie. Nasza skóra wymaga jej nie tylko latem, ale również w pozostałych porach roku. Stosując kosmetyk z filtrem na urlopie, w mieście, w górach i nad jeziorem, zapewniamy jej należytą ochronę i nie musimy się obawiać, że ulegnie niebezpiecznym poparzeniom.

Latem warto również pamiętać o noszeniu nakrycia głowy oraz spożywaniu co najmniej 2 litrów wody.

Ważne rady

1) Dobierz krem odpowiedni do stopnia nasłonecznienia.

2) Nakładaj go w odpowiednich proporcja w około 2-godzinnych odstępach czasowych.

3) Staraj się nie używać kremów, które poprzedniego roku stosowałaś podczas wakacji, zwłaszcza gdy przebywały z Tobą na słońcu przez dwa tygodnie. Kosmetyk z aktualną datą przydatności może działać już po roku słabiej lub krócej, co przełoży się na jego mniejszą moc ochronną.    

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like

Jak przygotować dziecko do pierwszego samodzielnego wyjazdu na wakacje (WYWIAD)

– Dziecko przygotowujące się do wyjazdu bez rodziców