251 zakażonych. 7,5 mld zł na walkę z koronawirusem

251 zakażonych. 7,5 mld zł na walkę z koronawirusem

Fot. pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Od poprzedniego komunikatu wydanego przez resort zdrowia, liczba osób, u których zdiagnozowano zakażenie, wzrosła o 13, do 251, z czego pięć osób zmarło.

Potwierdzone testami laboratoryjnymi przypadki dotyczą dwóch osób z województwa podkarpackiego i po jednej osobie z województwa lubuskiego, małopolskiego i podlaskiego. Dziś około 8.00 resort podał, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u czterech osób z województwa warmińsko-mazurskiego, dwóch z województwa śląskiego i po jednej osobie z województw podkarpackiego i świętokrzyskiego.

7,5 mld zł na potrzeby ochrony zdrowia

W ramach zapowiadanego od kilku dni pakietu antykryzysowego, nazwanego „Tarczą antykrysową”, na który rząd ma przeznaczyć 212 mld zł, 7,5 mld ma trafić na potrzeby ochrony zdrowia. Maja one zostać spożytkowane m.in. na zakup aparatury medycznej (np. respiratory) i środków ochrony osobistej oraz konieczne prace modernizacyjne w szpitalach w związku z walką z epidemią koronawirusa. Priorytetowo będą będą traktowane tzw. szpitale jednoimienne – placówki przekształcone w szpitale zakaźne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Zabrze. Robot da Vinci wesprze lekarzy w leczeniu chorych na raka prostaty

Szpital Kliniczny nr 1 w Zabrzu ma od