Zrób sobie prezent na święta: odpocznij!

Zrób sobie prezent na święta: odpocznij!

Fot. Pixabay.com

Na samą myśl o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia zalewa cię zimny pot? Gwiazdka straciła dla ciebie całą magię, jest za to czasem pełnym obowiązków – zakupy, porządki, gotowanie, pieczenie, pakowanie prezentów… Bez wątpienia to najgorętszy okres w roku. Jeśli nie masz już nastroju ani siły na świętowanie z rodziną – sprawdź, jak możesz bezstresowo przeżyć święta i cieszyć się nimi jak dziecko!

Po pierwsze: rozdziel obowiązki

Jak przyznaje aż 70,9% Polaków, często wykonują jednocześnie wiele zadań. Pamiętaj jednak, że nie musisz brać wszystkiego na siebie. Najważniejszymi sprawami możesz zająć się osobiście, ale resztę obowiązków rozdziel sprawiedliwie między członków rodziny. Dzięki temu nie polegniesz w trakcie i ominie cię niepotrzebny stres.

Po drugie: zamów świąteczny catering

Jeśli chcesz uniknąć spędzenia długich godzin w kuchni, rozważ zamówienie świątecznego cateringu. Przy okazji możesz poprosić o przygotowanie zdrowszej wersji wigilijnych dań, a także uzupełnienie ich o składniki zawierające dużą ilość magnezu. Pierwiastek ten szybko znika z organizmu, szczególnie w stresujących sytuacjach, przyda się więc na pewno podczas świąt. Ciemne kakao, rośliny strączkowe, nasiona i orzechy to produkty, których powinno się znaleźć jak najwięcej w świątecznym menu, aby pokryć zapotrzebowanie organizmu na ten składnik.

Po trzecie: odpocznij

Realizacja świątecznej listy zadań może zmęczyć. Dodatkowo aż 40,3% Polaków skarży się na gorsze samopoczucie w okresie jesienno-zimowym. Dlatego pozwól sobie na krótki spacer lub obejrzyj odcinek ulubionego serialu – pomogą się zdystansować i nabrać sił. Nawet w tak gorącym okresie jak przygotowania do świąt Bożego Narodzenia nie powinnaś zapominać o relaksie.

Przytoczone w artykule dane pochodzą z badania „Moc w zasięgu ręki”, przeprowadzonego w dniach 18-24 kwietnia 2018 roku na reprezentatywnej próbie 888 Polaków w wieku 25-49 lat . Jego celem było dostarczenie odpowiedzi m.in. na pytania: Co społeczeństwo uznaje za niezbędne, by móc realizować swoje upragnione cele? Gdzie Polacy poszukują swoich „źródeł mocy”? Gdzie poszukują wsparcia w codziennym działaniu, co im pomaga w aktywności? Jaka jest rola magnezu?

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like

Rocznie każdy z nas wyrzuca do kosza 235 kg jedzenia. Co robić, żeby jej nie marnować?

Ekolodzy i etycy biją na alarm: każdego roku