Żel do mycia twarzy – jak go dobrać do potrzeb skóry? (ARTYKUŁ SPONSOROWANY)

Żel do mycia twarzy – jak go dobrać do potrzeb skóry? (ARTYKUŁ SPONSOROWANY)

Fot. freepik.com

Jeśli chcemy cieszyć się zdrową i pełną blasku skórą, to musimy o nią prawidłowo zadbać.

Oczyszczanie cery jest jednym z kluczowych elementów odpowiedniej pielęgnacji, które ma ogromne znaczenie dla jej stanu zdrowia. Skuteczne pozbycie się zanieczyszczeń zapewnia nam żel do mycia twarzy. Jednak aby tak się stało, należy dobrać go odpowiednio do potrzeb skóry. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Żel do mycia twarzy – dlaczego musi znaleźć się w pielęgnacji?

Niezależnie od tego, czy malujemy się codziennie, czy też sporadycznie, żel do mycia twarzy powinien znaleźć się w pielęgnacyjnej rutynie każdej z nas. Nasza skóra wymaga odpowiedniego oczyszczania. Warto zaznaczyć, że odnosi się to do każdego typu cery, zaczynając od tej bez problemów, kończąc na cerze trądzikowej, która wymaga odpowiedniego leczenia.

Zazwyczaj, żel do mycia twarzy kojarzy się nam z etapem demakijażu. Jednak produkt ten pozwala pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń z twarzy, które powstały np. po nocy, takich jak kurz i roztocza.

Żel do mycia twarzy powinien być delikatny i nie powodować podrażnień skóry. Jeśli posiadamy skórę problematyczną, idealnie sprawdzi się żel w konsystencji kremowej, który dodatkowo nawilży naszą cerę. Produkt ten bezwzględnie powinien być dobrany do potrzeb naszej skóry.

Żel do mycia twarzy a potrzeby skóry

Aby żel do mycia twarzy prawidłowo zadziałał, należy dobrać produkt maksymalnie zgodny z potrzebami naszej skóry. Odnosi się to do wszystkich kosmetyków, np. płyn micelarny również musi zostać dobrany zgodnie z typem naszej cery. Niedopasowanie produktu może skutkować jego złym działaniem oraz pogorszeniem się stanu cery.

Żel do skóry suchej powinien zawierać składniki nawilżające. Bardzo ważne jest również to, aby produkt odbudowywał warstwę hydrolipidową i niwelował wszystkie dyskomforty, które mogą zostać spowodowane twardą wodą. Inaczej sprawa wygląda w przypadku cery trądzikowej. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem będzie żel głęboko oczyszczający, który usuwa nadmiar sebum oraz zmniejsza zaskórniki.

Dla skóry wrażliwej idealnie sprawdzi się żel do mycia twarzy, który zawiera łagodne substancje oczyszczające. Warto wspomnieć również o tym, że rynek oferuje nam masę produktów w formie peelingu, które wykazują działanie mocno oczyszczające. W tej sytuacji jednak należy uważać na to, aby nie podrażnić skóry.

Warto mieć świadomość tego, że żelu do mycia twarzy nie zastąpimy żadnym innym produktem, np. zwykłym mydłem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Tym pacjentom pomoc psychologiczna jest potrzebna na każdym etapie choroby

Choroba hematoonkologiczna bardzo często spada na pacjenta i jego rodzinę niespodziewanie. I choć na przestrzeni ostatnich lat postęp medycyny jest ogromny, to na każdym etapie leczenia — od podejrzenia choroby, poprzez pobyt w szpitalu, a także po zakończeniu leczenia, pacjentowi potrzebna jest pomoc psychologiczna.