Aloesowa pielęgnacja skóry zimą

Aloesowa pielęgnacja skóry zimą

Fot. Maja Marklowska-Tomar

O delikatną skórę twarzy musimy zadbać zwłaszcza zimą, kiedy różnice temperatur są bardzo duże, a skóra narażona jest nie tylko na mróz i wiatr, ale i wysuszające działanie ogrzewania i klimatyzacji.

Minusowe temperatury, chłodny wiatr, śnieg i mróz rzeczywiście nie mają dobrego wpływu na naszą skórę. Czynniki te powodują utratę wody i jej nadmierne wysuszenie. Podobnie klimatyzacja w biurze i samochodzie – bardzo wysusza skórę, a nieczyszczona może nanieść na nią kurze i spowodować reakcję alergiczną.  Warto zatem zadbać o jej nawilżenie.

Dobrym rozwiązaniem może być np. delikatny krem pielęgnacyjny z serii Aloe Via o bogatej odżywczej formule do pielęgnacji twarzy i ciała, zawierający aż 35 proc. żelu Aloe Vera oraz bioekstrakt z magnolii. Krem intensywnie nawilża, szybko się wchłania, a skóra staje się wyczuwalnie miękka i delikatna.       

Ważną kwestią jest także pielęgnacja skóry dłoni, która może być pracochłonna i wymaga systematycznego dbania o ręce przez cały rok. Jak chronić dłonie w trudnym, zimowym okresie?

Zacznijmy od zaopatrzenia się w odpowiednie rękawiczki, które zadbają o nasze dłonie podczas zimowych dni. Pamiętajmy także o odpowiednim nawilżeniu. Tutaj z pomocą przychodzą “aloesowi specjaliści od nawilżania”, czyli Aloe Vera wygładzający krem do rąk oraz Aloe Vera odżywczy krem do rąk. Oba produkty zawierają żel aloesowy oraz bioekstrakt z nagietka, które odżywiają i nawilżają, a także wspierają regenerację spierzchniętej i szorstkiej skóry.

Warto wcierać krem w skórę dłoni co najmniej dwa razy dziennie, aby zapewnić jej optymalne nawilżenie. Należy także pamiętać o czynności, o której bardzo często zapominamy – o piciu wody. Odpowiedni poziom nawodnienia organizmu sprawia, że skóra jest lepiej nawilżona i lepiej poradzi sobie z trudnymi warunkami pogodowymi.

Należy także pamiętać o nawilżaniu ust, ponieważ wysuszone przez mróz, następnie są “zwilżane śliną”, co w połączeniu z minusową temperaturą skutkuje spierzchnięciem. Jeżeli przebywamy na mrozie, to usta najlepiej smarować co godzinę pomadką nawilżająca. Jest to szybki, prosty i bardzo skuteczny sposób. Nawilżająca pomadka pielęgnacyjna z serii Aloe Via zawierająca aż 40 proc. żelu Aloe Vera i oleje roślinne, intensywnie je nawilży i zadba o to, by były gładkie.

Kosmetyki Aloe Via dystrybuowane są przez LR Health&Beauty Polska – firmę sprzedaży bezpośredniej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

20 lipca ruszą zapisy na bezpłatny zabieg leczenia blizny

U osób, których ciała pokrywają szpecące blizny, wykonywane będą nieodpłatne zabiegi kosmetyczne metodą mikronakłuwania Genoscar. Najpierw uelastycznia ona blizny, a z czasem powoduje ich zmniejszenie, a nawet zanikanie.