Żel antybakteryjny do rąk – środek pierwszej potrzeby

Żel antybakteryjny do rąk – środek pierwszej potrzeby

Fot. Valkea

Dbaj o higieniczną czystość dłoni. Zawsze miej przy sobie żel antybakteryjny. A kupując taki produkt, koniecznie przeczytaj treść etykiety, bo… żel żelowi nierówny.

Czym się kierować przy zakupie żelu do rąk? Co powinien zawierać, żeby był skuteczny? Jak go stosować?

Mycie rąk to jedna z podstawowych czynności, które sprzyjają ochronie przed przedostaniem się do organizmu niebezpiecznych drobnoustrojów, w tym koronawirusa. W domu myj dłonie często i dokładnie mydłem. Gdy musisz wyjść na dwór, koniecznie zabierz ze sobą żel antybakteryjny. Pamiętaj! Każdy kontakt z innymi osobami czy przedmiotami w miejscach publicznych może skutkować zakażeniem!

Obecnie stosowanie żelu antybakteryjnego to podstawa codziennej higieny oraz ważny element pomagający zredukować ilość drobnoustrojów zasiedlających powierzchnię skóry.

Preparaty na bazie alkoholu etylowego skutecznie redukują większość bakterii oraz wirusów, dlatego mogą być stosowane jako środki do dezynfekcji. Staje się to bardzo ważne zwłaszcza obecnie, gdy cały świat walczy z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. A ponieważ należy on do grupy wirusów lipofilnych, jest podatny na działanie substancji rozpuszczających lipidy, np. alkoholu.

Zanim kupisz właściwy żel

Kupując żel antybakteryjny, koniecznie zwróć uwagę na jego przeznaczenie i skład. Po pierwsze, sprawdź, czy w jego składzie alkohol jest podany na pierwszym miejscu. Musi on zawierać alkohol o stężeniu minimum 60 proc., ale nie może być też zbyt wysokie (powyżej 80 proc.), żeby za bardzo nie wysuszał skóry, doprowadzając do jej podrażnienia.

Wygodnym rozwiązaniem jest opakowanie z pompką – ułatwia higieniczną aplikację, natomiast przyjemny zapach i właściwości pielęgnacyjne sprawiają, że aplikacja nie jest przykrym obowiązkiem.

Sposób stosowania żelu odkażającego

Żel to produkt mocno skondensowany o intensywnym działaniu, dlatego wystarczy niewielka jego ilość, aby skutecznie odkazić dłonie – większa kropla, a w przypadku opakowania z pompką jedna doza. Produkt rozprowadzamy równomiernie i dokładnie na dłoniach, aby żel dotarł w każdy zakamarek naskórka.

Żel antybakteryjny, który nawilża dłonie

Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK przygotowało preparat dobrze radzący sobie z drobnoustrojami, a jednocześnie delikatny dla skóry –nawilżający żel do rąk antybakteryjny z pantenolem i alantoiną (cena: 13,99 zł/50 ml). Preparat ten łączy w sobie dwie funkcje: nadaje czystość dłoniom i dezynfekuje je, a jednocześnie dba o nawilżenie skóry i nie podrażnia jej. Dzięki wyjątkowo lekkiej konsystencji, dobrze się rozprowadza nawet w trudno dostępnych miejscach między palcami. Pozostawia uczucie świeżości i komfortu bez efektu „klejenia się” rąk. Ma przyjemny zapach.

Produkt przeznaczony jest do wielokrotnego stosowania w ciągu dnia, zwłaszcza gdy z jakichś przyczyn nie można użyć mydła i wody. Dostępny jest w poręcznym opakowaniu o zawartości 50 ml z pompką. Nie zajmuje więc zbyt wiele miejsca w torebce lub kieszeni, dzięki czemu można go zawsze mieć przy sobie.

Producent – FLOSLEK Laboratorium – zapowiada, że wkrótce dostępne będą również rodzinne opakowania nawilżającego żelu antybakteryjnego z pantenolem i alantoiną o pojemności 380 ml z pompką (65,49 zł/380 ml). Na rynek lada moment trafi również pielęgnacyjny żel antybakteryjny róża/peonia w dwóch pojemnościach: 50 ml i 380 ml.

1 Comment

  1. Nawilżający żel antybakteryjny, szybki i skuteczny bez użycia wody. Dozownik bardzo ułatwia skorzystanie z żelu w pracy, czy podczas podróży.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czym pielęgnować skórę dłoni w okresie jesienno-zimowym?

Jeśli chcesz, aby twoje dłonie jak najdłużej wyglądały