Weź udział w warsztatach i wygraj atrakcyjną nagrodę

Weź udział w warsztatach i wygraj atrakcyjną nagrodę

Z okazji Dnia Kobiet, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych zaprasza pacjentki onkologiczne i wspierające je przyjaciółki na warsztaty do wirtualnej STREFY ZDROWIA I PIĘKNA KOBIET.

To niepowtarzalna okazja poszerzenia wiedzy na temat nowotworów kobiecych, a także na temat pielęgnacji skóry w trakcie i po leczeniu onkologicznym. Uczestniczki wirtualnego spotkania, które odbędzie się w poniedziałek 8 marca, nauczą się, jak samodzielnie wykonać profesjonalny makijaż, dobrać perukę czy specjalną bieliznę po chirurgicznym leczeniu piersi.

Co w programie warsztatów?

Warsztaty poprowadzą lekarze, którzy przekażą wiedzę medyczną, oraz specjalistki z zakresu kosmetologii, makijażu, perukarstwa i protez piersi. Moderatorką warsztatów będzie Krystyna Wechmann, prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych i Federacji Stowarzyszeń Amazonki.

Spotkanie otworzy psychoonkolog, dr Katarzyna Cieślak, która zdradzi tajemnicę bycia szczęśliwym. Prof. Maria Litwiniuk w prezentacji o intrygującym tytule „Pies i kot” wyjaśni, jak pogodzić skuteczne leczenie onkologiczne z dobrą jakością życia w chorobie. Do rozmowy na temat chirurgicznego i farmakologicznego leczenia raka jajnika i raka szyjki macicy red. Aleksandra Rudnicka, rzeczniczka Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, zaprosiła dr. Lubomira Bodnara, ginekologa i onkologa klinicznego. Jednym z wątków tej rozmowy będzie profilaktyka onkologiczna, a konkretnie nadzieje, jakie wiązane są z wprowadzeniem w tym roku szczepień przeciwko wirusowi HPV dla nastolatek.

Dla wielu pań utrata piersi czy jej zniekształcenie w wyniku zabiegu chirurgicznego jest nie tylko problemem medycznym, ale przede wszystkim psychicznym. Jest stratą, z którą nie potrafią się pogodzić. Dr Piotr Nowaczyk przedstawi im aktualne metody i technologie rekonstrukcji piersi i poinformuje, w jakim zakresie są one w Polsce aktualnie refundowane.

Patrycja Marciniak, kosmetolog, która prowadzi Instytut Medycyny i Kosmetologii Medika, sama ma za sobą doświadczenie choroby onkologicznej, a blogerka Ola Wiederk-Barańska jest w takcie terapii. Panie spotkały się w gabinecie, aby porozmawiać o tym, jak właściwie pielęgnować i dbać o skórę w czasie i po leczeniu onkologicznym, jakie stosować kosmetyki, z jakich zabiegów pielęgnacyjnych korzystać.

Z powodu samej choroby onkologicznej, a także chemioterapii, radioterapii czy immunoterapii, skóra twarzy kobiety zmienia się, zmienia się jej koloryt, pojawiają się różnego rodzaje defekty, wypadają rzęsy, brwi. Dla niektórych kobiet jest to szczególnie trudny moment. Dlatego warto skorzystać z porad profesjonalnej makijażystki.

W warsztatach weźmie udział również Kasia Gruk, która od 20 lat wspiera kobiety chore na raka, ucząc je makijażu pozwalającego ukryć niedoskonałości będące efektem choroby i leczenia. Modelką będzie Ola Wiederek-Barańska i to na jej przykładzie będzie można się przekonać, czy po makijażu kobiety rzeczywiście mogą się poczuć piękniejsze oraz jaki wpływ ma on na ich samopoczucie.

Kobiety z chorobami onkologicznymi mają różne problemy, jednak, jak wynika z badań, większość wskazuje utratę włosów za najbardziej dramatyczny moment w historii choroby. Psycholodzy i lekarze radzą, aby wcześniej przygotować się do utraty włosów, zaopatrzyć się w perukę, która będzie przypominała do złudzenia naszą fryzurę lub pozwoli nam całkowicie zmienić wizerunek. Jak przekonuje Małgosia Mocny z Perukpolu możliwości jest wiele, a wizyta w salonie fryzjerskim i dobór peruki może okazać się nie tak przykre jak się wielu paniom wydaje. Poza perukami można też wybrać turbany, chusteczki, czapeczki… i miło spędzić czas.

Po leczeniu chirurgicznym raka piersi nie wszystkie kobiety decydują się na rekonstrukcję piersi. Dla nich alternatywą może być proteza piersi. Aktualnie w Polsce są refundowane protezy bardzo dobrej jakości. Dostępne są w kilku modelach, a wraz z nimi specjalna bielizna, stroje nocne i sportowe. Jak je dobrać, aby czuć się bezpiecznie, swobodnie i komfortowo, poradzą specjalistki z firmy Amoena – Justyna Jaworska i Ola Sacharczuk.

Warsztaty odbędą się 8 marca o godzinie 11:00 na kanale YouTube Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych: https://www.youtube.com/c/polskakoalicjapacjentówonkologicznych

Konkurs na samodzielne wykonanie stylizacji

– Zapraszamy też do konkursu na samodzielne wykonanie stylizacji. Spośród pań, które przyślą swoje fotografie przed i po wykonaniu makijażu czy stylizacji 15 nagrodzimy zestawem kosmetyków najlepszych polskich i światowych marek, które przygotowała Fundacja Piękniejsze Życie – zachęcają organizatorzy.

Konkurs potrwa dwa tygodnie, do 22 marca. Zdjęcia należy przysyłać na adres mailowy rzecznik@pkopo.pl, wpisując w temacie maila KONKURS 8 marca.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Zabrze. Robot da Vinci wesprze lekarzy w leczeniu chorych na raka prostaty

Szpital Kliniczny nr 1 w Zabrzu ma od