Weź udział w programie “MAMY czas na zdrowie” i pomagaj innym

Weź udział w programie “MAMY czas na zdrowie” i pomagaj innym

Fot. pexels

W ramach kampanii społecznej “MAMY czas na zdrowie” powstał Ogólnopolski Program Siostrzanego Wsparcia. Jeśli się do niego zgłosisz, możesz wziąć udział w cyklu spotkań z ekspertami i mieć dostęp do opracowanych przez nich materiałów edukacyjnych.

Aby dołączyć do Ogólnopolskiego Programu Siostrzanego Wsparcia “MAMY czas na zdrowie”, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Nie warto odkładać tego na później, ponieważ liczba miejsc jest  ograniczona, a o udziale w programie decyduje kolejność zgłoszeń.

Bądź ambasadorką i dziel się swoją wiedzą z innymi kobietami

Program skierowany jest do kobiet, które już teraz wspierają się w swoich lokalnych społecznościach. Może nią być sąsiedzka grupa wsparcia mam na portalu społecznościowym, warsztaty integrujące dla kobiet z jednego osiedla, czy regularne, lokalne spotkania koleżanek z pracy wzmacniające ich umiejętności. Kobiety, które zgłoszą się do Ogólnopolskiego Programu Siostrzanego Wsparcia “MAMY czas na zdrowie”, zostaną jego ambasadorkami, a zdobytą wiedzę będą mogły przekazywać dalej, w swoich siostrzanych grupach wsparcia. Utworzony dzięki temu oddolny ruch społeczny pracujących matek sprawi, że większa liczba mam prawidłowo zadba o siebie w trakcie przeziębienia lub grypy, ale też nauczy się, jak lepiej komunikować swoje potrzeby i wspierać inne kobiety.

Macierzyństwo jest jednym z najpiękniejszych, ale również najbardziej wymagających etapów w życiu kobiety. Codzienne obowiązki związane z opieką nad dziećmi i domem to nie tylko radość, ale także ciężka praca. W obliczu choroby może stać się ona wyzwaniem, które wymaga nie tylko ogromnej siły, ale także wsparcia ze strony otoczenia. To ważne, aby nie bać się mówić głośno o swoich potrzebach, a także prosić o wsparcie innych. Dlatego tak istotne jest siostrzane wsparcie. My, kobiety, wspierajmy się nawzajem

– mówi Karolina Andrian, prezeska i współzałożycielka Fundacji Share The Care.

Na Facebooku Fundacji Share the Care powstała zamknięta grupa, gdzie ambasadorki Ogólnopolskiego Programu Siostrzanego Wsparcia “MAMY czas na zdrowie” będą mogły zdobywać wiedzę, ale także dzielić się własnymi pomysłami, sukcesami oraz wyzwaniami, z jakimi spotykają się na co dzień.

Na uczestniczki programu czekają warsztaty i spotkania online z ekspertami, w tym dwa wyjątkowe webinary — z Natalią de Barbaro, psycholożką, autorką książek oraz z Jackiem Wasilewskim, kulturoznawcą i dr. nauk społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Badania przeprowadzone przez firmy badawcze IPSOS i SW Research na zlecenie Haleon i Fundacji Share The Care pokazują, że 60 proc. pracujących mam kontynuuje wykonywanie obowiązków domowych mimo przeziębienia lub grypy. Część kobiet działa tak z przeświadczenia, że nikt inny nie zrobi tego tak dobrze jak one same, ale aż od co trzeciej pracującej zawodowo mamy, to rodzina niezmiennie oczekuje wykonywania obowiązków domowych mimo jej choroby. Natomiast odpoczynek, z którego pracujące mamy tak często rezygnują, odsuwając swoje potrzeby na dalszy plan, jest kluczowy, aby powrócić do zdrowia.  

Anna Bachulska-Kossek, marketing manager Haleon, ma nadzieję, że Ogólnopolski Program Siostrzanego Wsparcia “MAMY czas na zdrowie” będzie nie tylko miejscem wymiany doświadczeń, ale również bezpieczną przestrzenią na dialog na temat działania na rzecz zdrowia matek w Polsce.

Grupy wsparcia mają ogromną siłę i mogą działać na różnych płaszczyznach. Siostrzane wsparcie między sąsiadkami to między innymi wsparcie w czasie choroby. Każda z nas wie, jak cenne mogą być wtedy takie gesty jak: odebranie dziecka z przedszkola, podrzucenie ciepłej zupy, czy zrobienie zakupów, które umożliwią mamie odpoczynek i ułatwią powrót do zdrowia

– podkreśla Anna Bachulska-Kossek.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kosmetyki po opalaniu: olejek SOLVERX SUN SKIN Gold Shimmer

Kąpiele słoneczne sprzyjają przesuszeniu skóry i utracie przez nią jędrności, a suche, zmęczone ekspozycją na słońce, wiatr i słoną wodę ciało trudniej utrzymuje opaleniznę. O czym warto pamiętać, by zachować ją przez wiele tygodni po powrocie z bajecznego urlopu?