Uwaga konkurs! Do zdobycia indeks i 5 tys. zł

Uwaga konkurs! Do zdobycia indeks i 5 tys. zł

Fot. Politechnika Białostocka


Politechnika Białostocka zaprasza kreatywnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie „Niesamowita maszyna”. Na zwycięzców czekają indeksy uczelni i nagrody pieniężne w wysokości nawet 5 tys. zł.

Zapraszamy młodych ludzi do niezwykłej konstruktorskiej przygody i kreatywnej zabawy.  To już druga edycja konkursu „Niesamowita maszyna”, który w ubiegłym roku wzbudził wiele pozytywnych emocji – zachęcają w Politechnice Białostockiej.

Konkurs „Niesamowita maszyna” skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którym bliskie są pasja konstruowania i zasady fizyki. Aby wziąć udział w zabawie, należy zbudować urządzenie na wzór maszyny Rube Goldberga, w którym połączone ze sobą mechanizmy, działające na zasadzie domina, doprowadzają do końcowego, efektownego finału.

Podobną maszynę zbudowaliśmy już na Politechnice Białostockiej. Efekt można zobaczyć tu: https://www.youtube.com/watch?v=tXzt-PKipe4 – informują organizatorzy konkursu.

Konkursowa konstrukcja powinna mieścić się na ławce szkolnej i wcale nie musi być tak skomplikowana jak ta zbudowana w Politechnice Białostockiej. Liczą się przede wszystkim pomysłowość i efekt końcowy. Co ważne, w tym roku maszyna powinna zawierać liczbę 70, dowolnie wkomponowaną w jej działanie. Ma to związek z obchodzonym w tym roku przez Politechnikę Białostocką 70-leciem.

Niesamowite maszyny uczniowie mogą budować samodzielnie lub w maksymalnie trzyosobowych drużynach, pod nadzorem pełnoletniego opiekuna. Działanie konstrukcji należy sfilmować, a nagranie umieścić na portalu Youtube. Wymagane dokumenty i link do filmu trzeba też wysłać na adres promocja@pb.edu.pl w terminie do 18 lutego.

Na początku marca wyłonionych zostanie nie więcej niż 10 finalistów, a 21 marca na Politechnice Białostockiej odbędzie się wielki finał, podczas którego zostaną zaprezentowane wytypowane wcześniej przez komisję konkursową maszyny, a zwycięzcy otrzymają nagrody – 5 tys. zł i prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Politechniki Białostockiej na pięciu wskazanych w regulaminie konkursu wydziałach. Szkoła, w której uczą się zwycięzcy, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1 tys. zł, a opiekun  zwycięskiej drużyny 500 zł. Za II miejsce przewidziano nagrody w wysokości 2 tys. zł, a za III miejsce 1,5 tys. zł.

W poprzedniej edycji do konkursowych zmagań zaprosiliśmy maturzystów. Ich młodsi koledzy prosili nas o zmianę regulaminu i możliwość udziału w konkursie. W tym roku zapraszamy więc wszystkich uczniów szkół średnich. Maturzyści walczą o indeksy i pieniądze, pozostali o nagrody pieniężne – tłumaczą organizatorzy. 

Więcej informacji na: www.niesamowitamaszyna.pl 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kosmetyki z aloesem dla podrażnionej i odwodnionej skóry

Jeśli skóra jest podrażniona — ukoi ją i