Teva wie, jak umilić dzieciom pobyt w szpitalu

Teva wie, jak umilić dzieciom pobyt w szpitalu

- Aktualności
Fot.: materiały prasowe

Na oddziale pediatrycznym Miejskiego Szpitala Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza w Krakowie otwarto Zaczytaną Bibliotekę – miejsce, w którym mali pacjenci choć przez chwilę mogą zapomnieć o leczeniu i rozłące z rodziną.

Zaczytana Biblioteka to wspólna inicjatywa firmy farmaceutycznej Teva i Fundacji Zaczytani.org. W październiku fundacja zorganizowała Wielką Zbiórkę Książek, w którą zaangażowali się pracownicy Tevy.  Udało im się uzbierać 11 dużych kartonów, wypełnionych po brzegi literaturą dla dzieci i młodzieży.

Nasi pracownicy bardzo chętnie i licznie uczestniczą w działaniach wspierających społeczności lokalne, a także inicjatywy społeczne. Od wielu lat krakowska Teva dba o dobre relacje z sąsiadami, angażując się w przedsięwzięcia mające na celu poprawę ich zdrowia i samopoczucia: mecze piłki nożnej dla dzieci z dzielnicy Grzegórzki, pieczenie słodkich poczęstunków dla podopiecznych hospicjum, zbiórki charytatywne. Włączenie się do akcji Zaczytanych było naturalną decyzją – mówi Anna Załuska, dyrektor komunikacji korporacyjnej Teva.

Zaczytana Biblioteka w krakowskim szpitalu im. Narutowicza jest już 592. placówką powstałą dzięki firmie Teva. Jej otwarcie to kolejna inicjatywa powstała z myślą o małych pacjentach. Od kilku lat prowadzi ona akcję „Teva Dzieciom – Baw się i Zdrowiej”, w ramach której jej wolontariusze remontują salki zabaw na oddziałach pediatrycznych, aby stworzyć miejsca przyjazne dla małych pacjentów, zaprojektowane zgodnie z ideami „healing environment”. Wesołe i ciepłe pokoje zabaw, nawiązujące do natury, powstały już w szpitalach w Białymstoku, Przasnyszu, Bielsku Podlaskim i Łęczycy.

Na zdjęciu wokalistka i aktorka Marta Bizoń, ambasadorka Fundacji Zaczytani.org, z małymi pacjentami krakowskiego szpitala.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Zrób sobie prezent na święta: odpocznij!

Na samą myśl o zbliżających się świętach Bożego