Specjalna infolinia dla chorych na cukrzycę

Specjalna infolinia dla chorych na cukrzycę

Fot. pixabay.com

Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej uruchomiło Diabetofon – specjalną infolinię dla chorych na cukrzycę.

Od poniedziałku do niedzieli w godzinach 18.00-20.00 na pytania pacjentów odpowiadają doświadczeni edukatorzy do spraw diabetologii, od których można również uzyskać fachową poradę.

Podajemy numery telefonów, pod którymi dyżurują każdego dnia:

  • poniedziałek – 665 720 807,
  • wtorek – 602 537 211,
  • środa – 501 654 537,
  • czwartek – 507 674 410,
  • piątek – 668 252 022,
  • sobota – 665 720 807,
  • niedziela – 507 674 410.

Pytania można zadawać również e-mailem: ced.polska@wp.pl oraz za pośrednictwem profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/SED.Stowarzyszenie.Edukacji.Diabetologicznej/

Chorzy na cukrzycę też obawiają się koronawirusa

Jak nas poinformowano w Stowarzyszeniu Edukacji Diabetologicznej, do tej pory z pomocy Diabetofonu skorzystało prawie 100 osób. Największe zainteresowanie chorych na cukrzycę wzbudza interpretacja wyników poziomu glukozy. Dla kobiet w ciąży największym wyzwaniem jest brak spójności przekazywanych im informacji  na temat norm w diagnostyce cukrzycy w ciąży. Bardzo dużo pytań dotyczy również obaw chorych związanych z koniecznością hospitalizacji w czasach pandemii wirusa SARS-CoV-2, a także postępowania w nagłych przypadkach, np. spadku poziomu glukozy w warunkach domowych czy też nagłego wzrostu lub spadku ciśnienia tętniczego. 

W mediach społecznościowych można znaleźć odpowiedzi na najczęstsze pytania

Stowarzyszenie na bieżąco zbiera powtarzające się pytania i odpowiada na nie na swoim profilu facebookowym w formie gotowego materiału edukacyjnego do odsłuchania lub wydrukowania.

Edukacja to nasz konik” – z tym hasłem wkroczyliśmy w działania edukacyjne w 2020 roku. W szeregach naszego stowarzyszenia są między innymi edukatorzy do spraw diabetologii z wieloletnim stażem, z ogromnym doświadczeniem w pracy z osobami chorymi na cukrzycę i ich rodzinami. Dzielimy się swoją wiedzą, ale tylko pod jednym warunkiem, który zawsze powtarzamy: „przekaż dalej”. Skontaktuj się z innymi osobami chorymi na cukrzycę, wspieraj ich i motywuj. Jeśli pojawią się pytania bez odpowiedzi, jesteśmy!.

[Beata Stepanow, prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej]

Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej jest jednym z partnerów ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Dłuższe życie z cukrzycą”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Rak prostaty: gliwiccy naukowcy zbadają nową terapię

Naukowcy z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach ocenią