Przyprawami jesień w perfumiarstwie się zaczyna

Przyprawami jesień w perfumiarstwie się zaczyna

Latem najchętniej kupujemy zapachy, w których „pierwsze skrzypce” grają nuty owocowe. Jesienią potrzebujemy cieplejszych akordów, dlatego zbliża się pora na perfumy kwiatowe okraszone przyprawami.

Gdy jest ciepło, organizm intuicyjnie podpowiada nam, by się schłodzić. Dlatego najchętniej sięgamy po perfumy lekkie, rześkie, w których ważne są nuty cytrusów. Gdy robi się chłodniej, rośnie w nas potrzeba otoczenia się zapachem ciepłym i cięższym.

Jakie zapachy będą modne tej jesieni? Na pewno kwiatowe. Te u nas nigdy nie wychodzą z mody. Polki je kochają. Modne będą kwiaty okraszone wanilią, cynamonem, patchouli. Trend łączenia kwiatów, takich jak róże, piwonie, jaśmin, irysy, z nutami orientalnymi utrzymuje się od lat. Coraz modniejsze są też zapachy pudrowe – latem nie do zniesienia, ale zimą wręcz pożądane. Jeśli perfumy mają w sobie zapach irysa, to możemy być prawie pewni, że kompozycja jest mniej lub bardziej pudrowa.

Co, jeśli nie kwiaty?

Nie wszystkie kobiety lubią typowo kwiatowe zapachy. Niektóre szukają czegoś ostrzejszego. Czasem sięgają po zapachy dla mężczyzn. Może nie te typowe, ale bardziej złożone, bardziej skomplikowane. Przykładem są NOU Woody i NOU Eclipse. Niby adresowane do mężczyzn, ale z powodzeniem mogą ich również używać kobiety. Ich kompozycje oparte są na nutach drzew i mchów oraz ziół i herbaty, a dodatkowym składnikiem są kwiaty, np. fiołki, lawenda, irys.

Kilka praktycznych porad

  • Zanim kupisz perfumy, „ponoś” je na sobie przynajmniej 2 godziny. W tym czasie rozwiną się wszystkie nuty zapachowe i upewnisz się, czy te perfumy są na pewno dla Ciebie.
  • Ciało jak najbardziej, ale włosy, ubrania pachną intensywniej i dłużej. Najbardziej efektywnie pachnie poperfumowana podszewka ubrania. Ciepło ciała wzmacnia zapach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Wady wzroku. Jak pozbyć się okularów?

Masz krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm? A może wykryto