Przebadaj się za darmo od stóp do głów!

Przebadaj się za darmo od stóp do głów!

- Aktualności

Bezpłatne konsultacje medyczne, badania profilaktyczne, porady fizjoterapeuty, psychologa i dietetyka. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach 10 marca 2018 roku odbędzie się II Śląski Dzień Zdrowia. Koniecznie trzeba się tam wybrać!

Dla wszystkich chętnych przygotowano kilkadziesiąt gabinetów lekarskich, w których będą na nich czekać m.in. kardiolog, neurolog, dermatolog, onkolog i ortodonta. Będzie można także porozmawiać z psychologiem, zbadać skórę za pomocą dermatoskopu, zmierzyć poziom cukru we krwi i cholesterolu, wykonać USG naczyń, zbadać wzrok, sprawdzić, jakie mamy ryzyko zawału i predyspozycje do wystąpienia choroby Alzheimera.

Na stanowisku dietetyków można będzie się zważyć i skorzystać z profesjonalnych porad udzielanych przez pracowników Wydziału Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Warto również posłuchać, co mają do powiedzenia np. na temat ryzyka związanego ze spożywaniem żywności zanieczyszczonej pestycydami.

Na przyszłe mamy czekać będą położne prowadzące poradnictwo w zakresie żywienia w ciąży i laktacji.

Warto zabrać ze sobą dzieci. O atrakcje dla nich zadba m.in. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Maluchy nauczą się, jak wezwać pomoc, jak myć zęby i ręce, a to wszystko pod opieką maskotki szpitala – misia „Zdrowusia”. Lekarze zachęcają także do przebadania swoich pociech m.in. pod kątem chorób układu moczowego, które często przez dłuższy czas nie dają żadnych objawów.

Niestety, wciąż zdarza się, że ciężkie wady u dzieci rozpoznajemy dopiero w wieku 10-12 lat. Dlatego w trakcie Śląskiego Dnia Zdrowia będziemy wykonywać badania USG. To jedyna możliwość, żeby wykryć nieprawidłowości na wczesnym etapie – mówi dr Aurelia Morawiec-Knysak, nefrolog ze Szpitala Klinicznego nr 1  Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu.

Śląski Uniwersytet Medyczny  i podległe mu szpitale kliniczne już po raz drugi włączyły się w organizację tego wydarzenia.  „To jedyna okazja, by w ciągu paru godzin, w jednym miejscu, skorzystać z porad tak wielu specjalistów z różnych dziedzin medycyny i przebadać się od stóp do głów” – mówi prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, prorektor ds. rozwoju i promocji uczelni.

Wstęp na Śląski Dzień Zdrowia jest bezpłatny. Z porad i badań będzie można skorzystać w godz. 10.00-16.00.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

To mogą być objawy nowotworu krwi

Nowotwory krwi potrafią dawać bardzo niecharakterystyczne objawy, przez