Kolacja wigilijna i prezenty świąteczne dla seniorów

Kolacja wigilijna i prezenty świąteczne dla seniorów

Od trzech lat z okazji Bożego Narodzenia Fundacja Dobrych Inicjatyw przygotowuje świąteczne paczki dla starszych osób z całego kraju. W akcję #PaczkaDlaSeniora rozszerzono o przygotowanie i dostarczenie przez lokalne restauracje wigilijnej kolacji, wspierając również lokalną gastronomię.

Do każdej paczki wypełnionej żywnością, kosmetykami i środkami czystości o łącznej wartości około 200 złotych każda łódzka firma Many Mornings dodała pakiet skarpetek. Wiedząc o tym, że zaprzyjaźniona z jednym z naszych pracowników Fundacja Dobrych Inicjatyw od kilku lat organizuje paczki dla seniorów, postanowiliśmy dołączyć do istniejącej już inicjatywy – mówi Adrian Morawiak, jeden z dwóch pomysłodawców i założycieli marki. – Naszym celem było dotarcie do samotnych i wykluczonych ekonomicznie seniorów, którzy – również ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii – mogliby zostać bez wigilijnej kolacji. Okazało się, że wiele wigilii miejskich, z których chętnie korzystali seniorzy, po prostu się nie odbędzie, dlatego przekazaliśmy 10 tysięcy złotych na posiłki dla 300 seniorów. W akcję zaangażowane zostały lokalne restauracje, które również w obliczu restrykcji dostały w tym roku w kośćdodaje.

Co roku młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych, w ramach akcji #PaczkaDlaSeniora, osobiście przekazuje paczki potrzebującym starszym osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, które nie mogą liczyć na wsparcie najbliższych. W tym roku, w trosce o bezpieczeństwo seniorów i wychowanków domów dziecka, ilość kontaktów w ramach projektu została ograniczona do niezbędnego minimum. Młodzi podopieczni fundacji tym razem przygotowali kartki świąteczne, które znalazły się w paczkach.

Maciek Butkowski z Many Mornings dodaje: Idea dialogu międzypokoleniowego, realizowana przez projekt #PaczkaDlaSeniora, jest nam bliska, sami włączamy seniorów w nasze działania społeczne w ramach współpracy z Fundacją Dr Clown.

Obydwaj założyciele marki podkreślają, że dzięki współpracy z fundacjami na pewno udaje się dotrzeć z pomocą tam, gdzie na pewno jest ona potrzebna, ale też udaje się pomóc w różnych miejscach w całej Polsce. Akcja #PaczkaDlaSeniora zostanie przeprowadzona w miastach i miasteczkach, w których znajdują się placówki objęte opieką przez Fundację Dobrych Inicjatyw: w Warszawie, Siedlcach, Pasłęku, Zielonej Pasłęckiej, Kisielanach, Mokobodach i Niwiskach. Z kolei działania z Fundacją Dr Clown pozwoliły firmie dotrzeć do kolejnych 11 miast: Łodzi, Krakowa, Katowic, Lublina, Poznania, Suwałk, Sosnowca, Chełma, Krasnegostawu, Świdnika i Hrubieszowa oraz zlokalizowanych w nich dziecięcych oddziałów szpitalnych.

Reprezentanci Many Mornings, podsumowując powody swojego zaangażowania w akcję, dodają: – Na co dzień zajmujemy się kolorowaniem ludzkich stóp i całkiem nieźle nam to wychodzi, dlatego mamy ambitny cel, by kolorować także ludzkie życia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Otyłość to choroba, którą trzeba leczyć (ROZMOWA)

Otyłość to choroba. Jej przyczyną nie jest brak ruchu i objadanie się. To nieuprawnione, dyskryminujące i stygmatyzujące opinie — tłumaczy dr hab. Mariusz Wyleżoł, kierownik Warszawskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Otyłości i Chirurgii Bariatrycznej.