Prof. Wiesław Jędrzejczak: Wybrałem trzecią drogę

Prof. Wiesław Jędrzejczak: Wybrałem trzecią drogę

Fot. Maja Marklowska-Dzierżak

“Są książki, których nie wolno nie wydać” – to słowa wydawcy książki o prof. Wiesławie Jędrzejczaku “Pozytywista do szpiku kości”. Wyjawił, że kiedy otrzymał propozycję jej wydania, nie zawahał się ani przez moment. Nie należy się również wahać, podejmując decyzję o jej zakupie, bo wybitnego lekarza i naukowca pokazuje ona od innej, nieznanej do tej pory strony.

Prof. Wiesław Jędrzejczak – specjalista chorób wewnętrznych, hematolog, onkolog kliniczny i transplantolog, znany jest nie tylko lekarzom, ale również, a może przede wszystkim, licznej rzeszy pacjentów i ich bliskich. Mówią o nim: opiekun spolegliwy pacjentów, człowiek wybitny, nieustraszony, przyjaciel chorych. Świetnie zorganizowany, mający godną pozazdroszczenia pamięć, uporządkowany, odpowiedzialny i niezwykle pracowity. Nie zaniedbuje żadnych obowiązków, choć ma ich całą masę.

Higiena umysłowa wymaga tzw. płodozmianu – śmieje się, zapytany jak godzi wszystkie obowiązki.

Kto poznał osobiście profesora, ten wie, że żywo interesuje się polityką – jest na bieżąco ze wszystkim, co się w niej dzieje. Ale nie opowiada się po żadnej ze stron toczącego się od zawsze sporu politycznego między rządzącymi i opozycją. Wybrał własną, trzecią drogę. Nie zacietrzewia się, kiedy dyskutuje z ludźmi o innych poglądach, zawsze znajduje ze wszystkimi platformę porozumienia. Jest bardzo wymagający, konkretny i stanowczy, a jednocześnie bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi. Potrafi słuchać, a za swoich pacjentów dałby się pokroić.

Zdawałoby się, że o głównym bohaterze wczorajszego spotkania w siedzibie Business Center Club w Warszawie napisano już wszystko. Człowiek o tak niezwykłym dorobku naukowym jak prof. Wiesław Jędrzejczak ma jednak, jak się okazało, wiele tajemnic, do których udało się dotrzeć autorce książki red. Justynie Wojteczek. Dlaczego zdecydowała się nadać jej tytuł “Pozytywista do szpiku kości”, tego nie zdradzimy. Wystarczy ją przeczytać, by odpowiedzieć sobie na to pytanie.

 

Wiesław Jędrzejczak, Justyna Wojteczek: Pozytywista do szpiku kości

Wydawnictwo Studio Emka

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 248

Cena: 39,90 zł

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Poznajcie laureatów konkursu “Kryształowe Pióra”

13. edycja ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy “Kryształowe Pióra”