Użytkownicy iPhone’a mogą sprawdzać pomiary stężenia glukozy w Apple Health

Użytkownicy iPhone’a mogą sprawdzać pomiary stężenia glukozy w Apple Health

Chorujący na cukrzycę użytkownicy iPhone’a mają już możliwość przeglądania danych dotyczących stężenia glukozy w Apple Health – popularnej platformie gromadzącej parametry dotyczące zdrowia.

Aplikacja Eversense CGM została zaktualizowana w celu integracji z Apple Health – poinformował Ascensia Diabetes Care, producent glukometrów CONTOUR oraz wyłączny dystrybutor systemu ciągłego monitorowania glukozy Eversense firmy Senseonics.

Opracowany przez Senseonics system Eversense E3 jest jedynym dostępnym na rynku długoterminowym systemem do ciągłego monitorowania glukozy (CGM), przeznaczonym do pomiaru stężenia glukozy do 6 miesięcy. Przekazuje dane do aplikacji Eversense CGM, w której użytkownicy mogą łatwo przeglądać, analizować i udostępniać dane o stężeniu glukozy, a także są ostrzegani o zmianach i trendach dotyczących stężenia glukozy. Dzięki tej aktualizacji użytkownicy na wszystkich rynkach, na których dostępny jest system ciągłego monitorowania glukozy Eversense, mogą teraz wyświetlać swoje dane w aplikacji Apple Health, a także przeglądać dane dotyczące zdrowia zebrane przez ich iPhone’a za pośrednictwem różnych aplikacji i urządzeń.

Cieszymy się, że dokonaliśmy integracji systemu Eversense CGM z Apple Health, dając naszym użytkownikom większe możliwości w zakresie sposobu przeglądania i wykorzystywania danych w zarządzaniu swoją cukrzycą – powiedziała Elaine Anderson, kierownik jednostki biznesowej Eversense CGM w Ascensia Diabetes Care. – Uzupełniając korzyści płynące z aplikacji Eversense CGM, ta aktualizacja umożliwia osobom chorującym na cukrzycę dostęp do danych dotyczących poziomu glukozy obok innych ważnych parametrów, aby zapewnić bardziej całościowy obraz ich zdrowia i samopoczucia. W coraz bardziej cyfrowym świecie ważne jest, aby urządzenia medyczne i rozwiązania cyfrowe współpracowały ze sobą. Duże nadzieje wiążemy z perspektywą dalszego rozwoju Eversense w ekosystemie zintegrowanej opieki zdrowotnej – dodała.

System ciągłego monitorowania stężenia glukozy (CGM) Eversense E3 jest przeznaczony do ciągłego pomiaru glukozy przez 6 miesięcy u osób chorych na cukrzycę, które ukończyły 18 lat.

Więcej informacji na temat Eversense CGM i aplikacji Eversense CGM App można znaleźć tutaj.  

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Żel z sokiem z aloesu — wielofunkcyjny kosmetyk nie tylko na lato

Intensywnie nawilża, odżywia, koi, regeneruje i chroni przed fotostarzeniem. Można go stosować na włosy, twarz i ciało. Tak wszechstronne działanie zawdzięcza składowi, w którym 90 proc. stanowi sok z aloesu.