Polscy olimpijczycy pojadą do Tokio zaszczepieni. Kto zapewni im szczepionki?

Polscy olimpijczycy pojadą do Tokio zaszczepieni. Kto zapewni im szczepionki?

Przed Igrzyskami Olimpijskim w Tokio LUX MED zaszczepi polskich sportowców przeciwko COVID-19. – Grupa od wielu lat jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i aktywnie wspiera ich m.in. w przygotowaniach do międzynarodowych imprez sportowych – podano w komunikacie prasowym.

Zasoby szczepionki są różne na całym świecie i nie wszyscy mają do niej jednakowy dostęp, dlatego Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował, że szczepienie chroniące przed zakażeniem SARS-CoV-2 i zachorowaniem na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 nie będzie warunkiem udziału w igrzyskach olimpijskich. Jednak, decyzją polskich władz, wszyscy członkowie kadry będą mogli się zaczepić, o ile zechcą. Program szczepień dla nich zostanie zrealizowany w placówkach Grupy LUX MED.

– Od wielu lat jesteśmy dumnym partnerem medycznym PKOL – jako Grupa LUX MED zawsze będziemy wspierać sportowców, dlatego przeprowadzimy dla nich program szczepień. Chcemy to zrobić jak najszybciej, by nasza kadra miała jak najlepsze warunki do bezpiecznych treningów i reprezentacji naszego kraju na igrzyskach w Tokio – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Szczepienia obejmą nie tylko kadrę olimpijską, ale również całą obsługę trenerską. Łącznie z zespołu olimpijskiego zaszczepionych zostanie ponad 1000 osób. 

Priorytetowo traktujemy zdrowie i bezpieczeństwo zawodników. Jako PKOl chcemy zapewnić naszym sportowcom jak najbardziej komfortowe warunki. Chcemy, by byli zdrowi i nie chcemy ich narażać na niebezpieczeństwo zarażenia się koronawirusem SARS-CoV-2. Dzięki naszemu partnerowi, Grupie LUX MED, możemy czuć się bezpieczni i skupić na zdobyciu jak największej liczby medali – dodaje Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jak podkreśla biuro prasowe, LUX MED od początku działania Narodowego Programu Szczepień bierze w nim aktywny udział – wykonał już blisko 65 tys. szczepień w ponad 50 punktach w całym kraju​.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Zabrze. Robot da Vinci wesprze lekarzy w leczeniu chorych na raka prostaty

Szpital Kliniczny nr 1 w Zabrzu ma od