Peeling trychologiczny octowy do pielęgnacji skóry głowy

Peeling trychologiczny octowy do pielęgnacji skóry głowy

W pielęgnacji włosów, tak jak w pielęgnacji twarzy i ciała, ważnym elementem jest regularne stosowanie peelingu. Marka Barwa Cosmetics opracowała peeling trychologiczny octowy.

Bez zdrowej skóry głowy nie można marzyć o gęstych, długich i zdrowych włosach. Właściwa pielęgnacja w wielu przypadkach może przyczynić się do pozbycia się takich problemów jak łupież czy nadmierne przetłuszczanie. Jednak do tego, oprócz dobrze oczyszczającego szamponu i wcierki, potrzebny jest również preparat do peelingu, który oczyszcza mieszki włosowe, złuszcza martwy naskórek ze skóry głowy i pobudza ją do regeneracji. Dzięki temu zabiegowi składniki aktywne zawarte w szamponach czy wcierkach będą się lepiej wchłaniać.

Barwa Naturalna Peeling trychologiczny Octowy (14,99 zł/100 ml) to nowy produkt do specjalistycznej pielęgnacji skóry głowy. Opiera się na składnikach od pokoleń stosowanych w domowych rytuałach pielęgnacyjnych, został też wzbogacony o najnowszej generacji substancje, których działanie jest potwierdzone naukowo.

Posiada kompleksowe, nabłyszczające i odżywcze działanie zarówno na włosy, jak i na  skórę głowy. Specjalnie dobrane składniki działają oczyszczająco, nawilżająco i regenerująco na skórę głowy i włosy, dzięki czemu dostają one optymalną dawkę składników odżywczych, a w rezultacie rosną długie, zdrowe i lśniące.

W składzie produktu znajdziemy:

  • Kwas mlekowy
  • Kwas salicylowy
  • Kwasy owocowe AHA (glikolowy, cytrynowy, jabłkowy, winowy)
  • Arginina
  • Papaina
  • Soki owocowe z borówki czarnej, trzciny cukrowej, pomarańczy, cytryny, klonu cukrowego
  • Mocznik
  • Alantoina
  • Niacynamid

Barwa Naturalna Peeling trychologiczny Octowy kompleksowo dba o skórę głowy poprzez dokładne jej oczyszczenie z sebum i innych zanieczyszczeń, złuszczanie martwego naskórka oraz udrożnienie mieszków włosowych. Kompleks kwasów, mocznik i papaina delikatnie, ale skutecznie złuszczą martwy naskórek oraz usuną inne zanieczyszczenia. Zawartość argininy pobudza krążenie krwi w skórze głowy, dzięki czemu mieszki włosowe są lepiej dotlenione, a w rezultacie włosy zostają pobudzone do wzrostu. Peeling trychologiczny doskonale przygotowuje skórę głowy do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Sprawia, że włosy nabierają objętości i dłużej pozostają świeże. Poręczne opakowanie z aplikatorem ułatwia precyzyjne dozowanie produktu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kosmetyki po opalaniu: olejek SOLVERX SUN SKIN Gold Shimmer

Kąpiele słoneczne sprzyjają przesuszeniu skóry i utracie przez nią jędrności, a suche, zmęczone ekspozycją na słońce, wiatr i słoną wodę ciało trudniej utrzymuje opaleniznę. O czym warto pamiętać, by zachować ją przez wiele tygodni po powrocie z bajecznego urlopu?