Odprężający masaż stemplami po japońsku

Odprężający masaż stemplami po japońsku

Miewasz ciężkie dni, zalewa cię masa obowiązków, czujesz napięcie i poddenerwowanie? Musisz obniżyć poziom kortyzolu, hormonu stresu. Pomocny może okazać się w tym “Japoński spacer po lesie” – zabieg, który szybko cię rozluźni, ukoi nerwy i poprawi nastrój.

„Shinrin-yoku” to praktyka popularna w Japonii. Oparta jest na „wchłanianiu leśnej atmosfery”. Japończycy stosują ją po to, by obniżyć w organizmie poziom hormonu stresu, a tym samym ukoić nerwy, zmniejszyć poziom złości i opanować gniew. Naukowcy udowodnili również, że „shinrin-yoku” obniża poziom cukru we krwi i normalizuje częstość skurczów serca, a zatem pozytywnie wpływa na tętno. Jednym słowem „shinrin-yoku” Japończycy praktykują po to, by być ludźmi zdrowszymi i szczęśliwszymi.

Na ogół rzadko mamy okazję jechać do lasu. Nie rezygnujmy jednak z relaksu, który korzystnie wpływa na organizm. Świetną alternatywą jest zabieg “Japoński spacer po lesie” – masaż stemplami na bazie ryżu, olejku sosnowego oraz olejku pichtowego z jodły.

– Zabieg ten rozluźnia, obniża poziom stresu, poprawia nastrój – mówi Magdalena Ziemak, TOP EXPERT Yasumi Polska i manager Yasumi Powiśle.

Masaż rozgrzanymi stemplami, pachnącymi olejkiem likwiduje napięcia mięśni, delikatnie peelinguje skórę, nadaje jej relaksujący zapach japońskiego lasu. Polecany jest osobom, które odczuwają stres, napięcie, zmęczenie, rozdrażnienie.

– Po zabiegu każdy czuje się jak nowo narodzony. A dodatkowo na zakończenie zabiegu klient otrzymuje od nas pachnącą niespodziankę – zdradza z uśmiechem Magdalena Ziemak. – Pierwszy zabieg to miłe zaskoczenie. Drugi – totalne odprężenie. A trzeci to przyjemność, jakiej wcześniej nie znaliście. Dlatego warto pomyśleć o pakiecie i skorzystać od razu z rabatu – zachęca TOP EXPERT Yasumi Polska.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Jak odróżnić wiarygodne informacje od fake newsów w sieci

Internet jest głównym źródłem informacji i rozrywki dla młodzieży. Kształtuje je opinie i postawy. Dlatego tak ważne jest, aby młodzi ludzie potrafili odróżnić wiarygodne źródła informacji od fake newsów w sieci.