Od 1 lipca 2018 refundacja szczepień przeciw grypie dla seniorów

Od 1 lipca 2018 refundacja szczepień przeciw grypie dla seniorów

- Aktualności
Fot. pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt obwieszczenia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, który wejdzie w życie 1 lipca 2018 r.

Największą zmianą jest refundacja czterowalentnej szczepionki przeciw grypie VaxigripTetra dla osób powyżej 65. roku życia. Resort zdrowia zdecydował o pokryciu 50 proc. kosztów szczepionki zawierającej dwa podtypy wirusa grypy A oraz dwa typy wirusa grypy B. Pacjent będzie musiał wydać na nią z własnej kieszeni około 22 zł.

Dla chorych na schizofrenię…

Na liście leków refundowanych znalazł się również lek o przedłużanym uwalnianiu, zawierający substancję czynną palmitynian paliperidonu. Jest on dostępny w postaci zawiesiny do wstrzykiwań o przedłużonym działaniu, a przeznaczony dla dorosłych chorych na schizofrenię, u których uzyskano stabilizację choroby podczas leczenia rysperidonem lub paliperidonem, w przypadku nawrotu objawów psychotycznych w wyniku udokumentowanego, uporczywego braku współpracy chorego. Lek jest stosowany raz w miesiącu.

… i niedrobnokomórkowego raka płuca

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Poznajcie laureatów konkursu “Kryształowe Pióra”

13. edycja ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy “Kryształowe Pióra”