Love Beauty&Planet: nowa marka kosmetyków już na rynku

Love Beauty&Planet: nowa marka kosmetyków już na rynku

Fot. Maja Marklowska-Dzierżak

Są w 100 proc. wegańskie, nietestowane na zwierzętach, a na dodatek sprzedawane w opakowaniach w całości pochodzących z recyklingu i idealnie się do niego nadających.

Mowa o nowej polskiej marce kosmetyków pielęgnacyjnych Love Beauty@Planet, stworzonych z miłości do piękna i naszej planety. Dzięki nim można żyć w zgodzie ze sobą i ze światem.

Nowa marka to sposób na bycie trendy – dbanie o urodę zgodnie z naturą i poszanowaniem naszego środowiska. Nie zawierają sztucznych barwników, a odżywki do włosów są wolne od silikonów. Stworzono je na bazie składników naturalnych pochodzących ze sprawdzonych źródeł i miejsc z najdalszych zakątków świata, gdzie wytwarzane są w setkach małych gospodarstw.

Znajdujące się w tych kosmetykach Love Beauty&Planet masło muru muru pochodzi z Amazonii. Dodawane do nich olej kokosowy i woda kokosowa z Filipin, masło shea z Ghany i Burkina Faso, a rozmaryn z rejonu Morza Śródziemnego. Swoje piękne zapachy zawdzięczają olejkom eterycznym najwyższej jakości, dostarczanym przez szwajcarski dom zapachowy Givaudan – jeden z największych na świecie producentów substancji zapachowych dla przemysłu kosmetycznego.

Wegan i wegetarian z pewnością ucieszy to, że kosmetyki Love Beauty&Planet posiadają certyfikat niezależnej Europejskiej Unii Wegetariańskiej (EVU). Symbol V-Label jest gwarancją, że kosmetyki nie zawierają składników odzwierzęcych i zostały sprawdzone pod kątem obecności substancji pochodzenia zwierzęcego na każdym etapie produkcji.

Butelki i słoiki tych produktów wytwarzane są w 100 proc. z plastiku pochodzącego z odzysku. Co więcej, butelki nadają się do ponownego przetworzenia, a specjalna technologia pozwala na łatwe usunięcie z nich etykiet. Marka Love Beauty&Planet dokłada wszelkich starań, aby do 2020 roku także zakrętki i pompki jej kosmetyków były w połowie produkowane z plastiku pochodzącego z recyklingu.

Love Beauty&Planet to pięć linii kosmetyków, które można kupić w sieci drogerii Rossmann. Są to następujące serie produktów:

  • z wodą kokosową i kwiatem mimozy (szampon, suchy szampon, odżywka do włosów, balsam do ciała, żel nawilżający do ciała);
  • z rozmarynem i wetiwerią (szampon, odżywka do włosów, suchy szampon);
  • z masłem muru muru i olejkiem różanym (szampon, odżywka do włosów, maska do włosów, balsam do ciała);
  • z olejem kokosowym i ylang-ylang (szampon, odżywka do włosów, maska do włosów);
  • z masłem shea i olejkiem z australijskiego drzewa sandałowego (szampon, odżywka do włosów, balsam do ciała).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Jaki wpływ na zdrowie uczniów ma ich status społeczno-ekonomiczny?

Dzieci z rodzin o niższym statusie społeczno-ekonomicznym częściej