Kriolipoliza Freeze Sculptor – odchudzanie przez wymrażanie

Kriolipoliza Freeze Sculptor – odchudzanie przez wymrażanie

Jest bezpiecznym i bezinwazyjnym zabiegiem służącym do modelowania sylwetki. Do usunięcia nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej wykorzystuje działanie niskiej temperatury – do minus 10ºC, na którą bardzo wrażliwe są nasze komórki tłuszczowe.

– Pod wpływem zimna dochodzi do  rozpadu komórek tłuszczowych do wolnych kwasów tłuszczowych i glicerolu, które następnie są usuwane z organizmu przez naturalne procesy metaboliczne – tłumaczy mechanizm zabiegu kriolipolizy Freeze Sculptor Sylwia Kluczewska, kosmetolożka z YASUMI Praga – Instytut Zdrowia i Urody, absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Sylwia Kluczewska

Zabieg wykonywany jest przy użyciu urządzenia o nazwie Freeze Sculptor, które oprócz technologii wymrażania i próżniowego zasysania skóry, wyposażone jest w niebieskie światło LED. W opinii Sylwii Kluczewskiej, zapewnia on klientce bezpieczeństwo, a osobie wykonującej ten zabieg – kontrolę jego przebiegu i dobór najskuteczniejszych parametrów. A co z jego skutecznością?

– Jeden zabieg kriolipolizy przy użyciu Freeze Sculptor redukuje warstwę tłuszczu w obszarze poddanym zabiegowi nawet o 20-40 proc., co oznacza, że obwód w tym miejscu zmniejsza się nawet o 5 cm – mówi kosmetolożka z YASUMI Praga.

Tam, gdzie gromadzi się tłuszcz

Kriolipolizę wykonuje się najczęściej w okolicy brzucha i boczków (dolna część pleców), zewnętrznej i wewnętrznej części ud oraz ramion, czyli tam, gdzie zwykle tłuszcz gromadzi się w nadmiarze. Zabieg trwa 60 minut. W tym czasie można relaksować się przy muzyce, poczytać albo poddać się innym rytuałom kosmetycznym, np. zabiegowi na twarz.

– Pierwsze efekty wymrażania komórek tłuszczowych zauważalne są już po 7 dniach, bardziej spektakularne po 4-12 tygodniach – w tym czasie zamrożone komórki tłuszczowe stopniowo dzielą się na mniejsze cząsteczki, które są transportowane do wątroby, metabolizowane i wydalane z organizmu – wyjaśnia Sylwia Kluczewska. – Bardzo ważne jest stosowanie w tym czasie zdrowej diety, picie dużej ilości wody oraz aktywność fizyczna – dodaje.

Naukowe podstawy kriolipolizy Freeze Sculptor odkryli w 2008 r. dwaj amerykańscy lekarze – dr Dieter Manstein i dr R. Rox Anderson w Szpitalu Głównym Massachusetts w Bostonie, a opracowano je na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Harvarda. Udowodniono, że w kontrolowanych warunkach podskórne komórki tłuszczowe są podatne na działanie zimna. Lipidy w komórkach tłuszczowych kurczą się pod wpływem działania niskiej temperatury, ale wyższej niż inne komórki zawierające wodę. Kriolipoliza Freeze Sculptor jest całkowicie bezpieczna, ponieważ niszczy tylko komórki tłuszczowe, nie wpływając na inne tkanki – skórę, mięśnie i nerwy.

Zaleca się wykonywanie krolipolizy w serii 1-3 zabiegów (koszt jednego wynosi od 300 zł za przyłożenie jednej głowicy zasysającej skórę i wymrażającej tkankę tłuszczową do 600 zł za przyłożenie w tym samym czasie dwóch głowic), w odstępach 6-8 tygodni. Najlepsze efekty przynosi połączenie kriolipolizy z innymi zabiegami modelującymi sylwetkę – drenażem limfatycznym (Dr. Life) oraz Lipozero, które opiszemy w kolejnych artykułach.

Jak przygotować się do zabiegu kriolipolizy?

Z uwagi na to, że wątroba będzie musiała metabolizować dużą ilość wymrożonej tkanki tłuszczowej po zabiegu, nie można jej dodatkowo obciążać. Przez tydzień przed zabiegiem i dwa tygodnie po nim nie należy spożywać nadmiernych ilości potraw zawierających tłuszcze trans (m.in. chipsy, paluszki, krakersy, frytki, pączki, ciasta), kofeiny (kawa, cola), cukru oraz alkoholu.

Dodatkowo, przez 2 tygodnie po zabiegu rano, koniecznie na czczo, zalecane jest wypicie szklanki mineralnej wody niegazowanej, a w ciągu dnia nie mniej niż 2 litrów. Jeśli nie lubisz smaku wody mineralnej, możesz do niej dodać kilka plastrów cytryny i liście mięty.

Skutki uboczne i przeciwwskazania do kriolipolizy

Zabieg kriolipolizy jest bezbolesny. W ciągu pierwszych kilku minut możliwe jest odczuwanie silnego chłodu i napięcia skóry spowodowanego jej zassaniem przez głowicę. Na szczęście nieprzyjemne odczucia znikają po kilku minutach, kiedy organizm już się do nich przyzwyczai. W miejscu poddanym zabiegowi może pojawić się zaczerwienienie skóry, a u niektórych pań czy panów – siniaki. Niektóre osoby odczuwają drętwienie skóry. Są to przemijające efekty uboczne wymrażania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Uwaga! Zabieg kriolipolizy nie jest metodą leczenia otyłości ogólnej. Nie jest odpowiedni dla osób ze zbitym tłuszczem, u których zassanie fałdu byłoby po prostu niemożliwe. Takie osoby powinny najpierw poddać się serii zabiegów liposukcji ultradźwiękowej (np. Lipozero), które rozbijają tkankę tłuszczową.

 Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu kriolipolizy jest też:

  • – ciąża i karmienie piersią
  • – choroba nowotworowa
  • – choroby serca
  • – niewydolność wątroby i nerek
  • – odmrożenia
  • – świeże blizny, uszkodzenia ciągłości skóry
  • – żylaki
  • – padaczka.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w miejscu pracy?

"To nie jest zawód dla kobiet", "Może zajmij się czymś łatwiejszym, to zbyt trudne dla ciebie", "Masz za małą wiedzę i umiejętności", "Nie dasz rady, nie nadajesz się". Takie zdania słyszą na początku swojej kariery kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w tej branży?