3 tys. drukarek od HP. Do kogo powędrują?

3 tys. drukarek od HP. Do kogo powędrują?

Fot. materiały prasowe

Firma HP, która od wielu lat angażuje się w wyrównywanie szans edukacyjnych, zdecydowała się doposażyć najbardziej potrzebujące szkoły, ośrodki szkolno-wychowawcze, domy dziecka oraz rodziny zastępcze w nowoczesne drukarki.

Wraz z Fundacją Polsat, od ponad 20 lat kierującą swoją pomoc do dzieci i ich rodziców, HP przekaże 3 tys. takich urządzeń o wartości ok. 2,6 mln zł. Przekazanie odbędzie się na podstawie zgłoszeń nadesłanych do Fundacji Polsat, zgodnie z regulaminem znajdującym się na tutaj.

W HP jesteśmy głęboko przekonani o tym, że edukacja stanowi podstawowe prawo człowieka, które może poprawić życie każdego z nas, niezależnie od miejsca, z którego pochodzimy. Jednocześnie wierzymy w technologię działającą w służbie ludzkości, która w tym przypadku wspiera budowanie równych szans w kształceniu na najwyższym poziomie. Dlatego też, we współpracy z Fundacją Polsat, chcemy wesprzeć polskie placówki edukacyjne, przekazując im najnowsze na rynku, oszczędne i wydajne drukarki HP Neverstop – tłumaczy Vitaly Matyushenko, dyrektor zarządzający HP Inc Polska.

Dzięki wspólnemu programowi HP i Fundacji Polsat “Drukuj z uśmiechem”, polskie placówki oświatowe, edukacyjne i wychowawcze oraz rodziny zastępcze otrzymają najnowszy model drukarki HP Neverstop Laser w zestawie z tonerem, który wystarczy do wydrukowania nawet do 5 tys. stron, co w praktyce oznacza od kilku miesięcy do kilku lat użytkowania bez dodatkowych kosztów. HP Neverstop Laser to pierwsza na świecie drukarka bez kartridży, z systemem samodzielnego napełniania, prosta w obsłudze, a przede wszystkim niedroga w użytkowaniu, zarówno w warunkach domowych, jak i w placówkach oświatowych.

Walka z pandemią ma różne oblicza. Głównie widzimy tych na pierwszej linii frontu, czyli służbę zdrowia. Ale epidemia dotknęła także setki tysięcy dzieci, których codzienna edukacja przybrała ostatnio inny obraz. Jako Fundacja Polsat na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie i dobro najmłodszych, wspieramy również tych, którzy starają się, by każdy ich dzień był lepszy i nabierał radosnych barw. Cieszymy się, że dzięki współpracy z firmą HP możemy przekazać sprzęt tym, którzy na co dzień są odpowiedzialni za edukację młodych ludzi – mówi Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat.

Pandemia koronawirusa obnażyła problemy z wyposażeniem szkół, nauczycieli i rodzin w urządzenia IT niezbędne do zdalnej pracy i nowoczesnego kształcenia. Aż 81 proc. dyrektorów polskich szkół wskazało właśnie brak dostępu uczniów do urządzeń jako największy problem nauki zdalnej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

7-8 października w Warszawie: piknik rodzinny “Odważ się być zdrowym”

Fundacja Instytutu Matki i Dziecka już od 9