“Kobieta jeszcze intymniej”. Za nami pierwsza konferencja Fundacji Jeszcze

“Kobieta jeszcze intymniej”. Za nami pierwsza konferencja Fundacji Jeszcze

Blisko 400 pań uczestniczyło w pierwszej konferencji “Kobieta jeszcze intymniej”, zorganizowanej w podwarszawskim Józefowie. Tematem spotkania była profilaktyka ginekologiczna, endometrioza, fizjoterapia uroginekologiczna, dietetyka, fitness i… motywacja.

Organizatorem konferencji “Kobieta jeszcze intymniej”, była Fundacja Jeszcze, której głównym celem jest edukacja ginekologiczna i wsparcie dla kobiet, które znalazły się w trudnej sytuacji.

Fundacja powstała po protestach społecznych, które przetoczyły się przez cały kraj jesienią 2020 roku w odpowiedzi na zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych. Przez niecałe trzy lata działalności wsparła m.in. ponad 100 domów dziecka, zaopatrując je w środki higieniczne i artykuły podstawowej potrzeby. Pomogła również ponad 8 tysiącom kobiet w uzyskaniu bezpłatnej recepty na antykoncepcję awaryjną i zapewniła dostęp do bezpłatnej konsultacji ginekologicznej przeszło 200 podopiecznym. Zrealizowała 26 filmów edukacyjnych na własnym kanale YouTube i wydała książeczkę “Miesiączka dla początkujących”.

– Pomysł na stworzenie bezpłatnego wydarzenia dedykowanego kobietom, ich problemom i spotykającym je trudnościom kiełkował w nas już od dawna, ale musiałyśmy się poznać i dotrzeć, aby w końcu nabrał formy – podkreśliły dr Agnieszka Nalewczyńska, dr Paulina Malarkiewicz i dr Martyna Sikora, organizatorki konferencji. – Celem, który nam przyświecał, jest dostarczenie kobietom najbardziej aktualnej wiedzy, inspiracji i motywacji do dbania o zdrowie ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia intymnego – dodały.

W konferencji “Kobieta jeszcze intymniej” wzięło udział blisko 400 kobiet. Przygotowano dla nich wykłady i warsztaty podzielone na panele tematyczne. W ramach panelu głównego “Medycyna i zdrowie” głos zabrali dr Agnieszka Nalewczyńska, dr Martyna Sikora, dr Paulina Malarkiewicz, dr Agnieszka Szuścik-Zięba, dr n. med. Joanna Jacko, dr n. med. Łukasz Paluch oraz dr Magdalena Jagiełło. Wiele czasu poświęcono profilaktyce ginekologicznej, antykoncepcji, endometriozie czy bólowi w miednicy mniejszej.

Program konferencji nie ograniczył się jednak tylko do medycyny. Kolejne panele tematyczne, poświęcone pracy i finansom, zdrowiu psychicznemu, dietetyce i fizjoterapii, pokazały, że równie ważne jak edukacja, jest wielopłaszczyznowe dbanie o samą siebie, czyli wellbeing. Prelegentki opowiedziały m.in. o zdrowiu intymnym okiem fizjoterapeutki uroginekologicznej, ale też o budowaniu pewności siebie czy pracy nad zwiększeniem ochoty na seks.

– Mamy nadzieję, że z czasem konferencja stanie się największym tego typu wydarzeniem. Oczywiście planowane są już kolejne edycje – zapowiedziały organizatorki konferencji “Kobieta jeszcze intymniej”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

20 lipca ruszą zapisy na bezpłatny zabieg leczenia blizny

U osób, których ciała pokrywają szpecące blizny, wykonywane będą nieodpłatne zabiegi kosmetyczne metodą mikronakłuwania Genoscar. Najpierw uelastycznia ona blizny, a z czasem powoduje ich zmniejszenie, a nawet zanikanie.