Jaki prezent dla rodziców i dziadków?

Jaki prezent dla rodziców i dziadków?

Co roku pojawia się ten sam dylemat: czym obdarować najbliższych? Przy świątecznym stole, życząc im, by jak najdłużej cieszyli się dobrym zdrowiem i zachowali pełnię sił, dorzucamy jakiś drobny upominek. Ciepły sweter i kolejna para skarpet to miłe podarunki, jednak o wiele bardziej trafionym prezentem okaże się ten, który odzwierciedli troskę o ich zdrowie i dobre samopoczucie.

Co wybrać na upominek pod choinkę dla rodziców i dziadków? Podsuwamy kilka praktycznych propozycji.

Dla aktywnych

Czy wiecie, że ludzie, którzy częściej przebywają na dworze i podejmują aktywność fizyczną, cieszą się zdecydowanie lepszym wzrokiem? Jakość życia ma bowiem ogromny wpływ na jakość widzenia. Doskonałym prezentem dla aktywnych seniorów będą kijki do nordic walking. Takie dynamiczne spacery poprawiają krążenie krwi – również w gałkach ocznych – i usprawniają działanie układu oddechowego. Dodatkowo, w trakcie chodu, angażowane są zarówno dolne, jak i górne partie ciała, a to zapewnia całościowy trening ciała.

Alternatywą prezentu gwiazdkowego dla aktywnych seniorów będzie karnet na basen. Pływanie nie obciąża stawów ani kręgosłupa i łagodzi bóle mięśni. Zapewnia także trening ogólnorozwojowy organizmu, a przy okazji pomaga zrzucić nadprogramowe kilogramy oraz doskonałe odpręża i odstresowuje.

W trosce o spokojny sen

Powszechnie wiadomo, że zdrowy sen ma zbawienny wpływ na organizm. Dla osób, które celebrują i cenią go sobie w sposób szczególny, profilowana poduszka ortopedyczna okaże się idealnie trafionym prezentem. Kształt takiej poduszki doskonale dostosowuje się do ciała, ułatwia przyjęcie prawidłowej pozycji podczas snu, a dodatkowo niweluje bóle karku i pleców.

Coś na ogrzanie ciała

W dojrzałym wieku uczucie zimna może być również związane z osłabieniem organizmu, problemami z krążeniem i innymi chorobami. Aby skutecznie i szybko rozgrzać organizm, warto zaopatrzyć najbliższych w dobrej jakości koc elektryczny lub tańszy, ale równie przydatny termofor. Takie ogrzewające gadżety sprawdzą się szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy uczucie zimna staje się bardziej dotkliwe.

A może wizyta w salonie optycznym?

Zapewne zauważyliście, że wasi rodzice czy dziadkowie, próbując coś przeczytać, odsuwają tekst od oczu. Uskarżają się na rozmazany obraz. Okazuje się, że aż 86 proc. osób po czterdziestce przyznaje się do problemów ze wzrokiem.

Z wiekiem nasze oczy starzeją się. To zupełnie naturalny, fizjologiczny proces, któremu w prosty sposób można zaradzić, dobierając szkła progresywne. To soczewki, które zapewniają wyraźne widzenie dali, bliży i odległości pośrednich – takie 3 w 1, bez konieczności noszenia dwóch lub więcej par okularów. Warto odpowiednio wcześnie wyręczyć najbliższych i zadbać o to, by nie odczuwali już dyskomfortu związanego ze słabszym widzeniem. Trafionym pomysłem na gwiazdkowy prezent dla mamy, taty, babci lub dziadka będzie voucher na wizytę w salonie optycznym na badanie wzroku lub – jeśli badanie mają już za sobą – voucher na zakup soczewek progresywnych i opraw okularowych. W salonie optycznym specjalista – okulista lub optometrysta – dokonuje precyzyjnych, indywidualnych pomiarów i na ich podstawie dobiera szkła, a optyk dopasowuje do nich oprawy.

Najlepszym sposobem na wybór prezentów dla najbliższych jest obserwowanie ich i wsłuchanie się w to, co próbują nam czasem przekazać między wierszami. Wówczas każdy podarowany z troską o ich zdrowie prezent wywoła szczery uśmiech i sprawi, że zrobi im się o wiele cieplej na duszy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kosmetyki po opalaniu: olejek SOLVERX SUN SKIN Gold Shimmer

Kąpiele słoneczne sprzyjają przesuszeniu skóry i utracie przez nią jędrności, a suche, zmęczone ekspozycją na słońce, wiatr i słoną wodę ciało trudniej utrzymuje opaleniznę. O czym warto pamiętać, by zachować ją przez wiele tygodni po powrocie z bajecznego urlopu?