Jak zwiększyć satysfakcję ze współżycia

Jak zwiększyć satysfakcję ze współżycia

- Warto przeczytać, Zdrowie
Fot. Pixabay.com

Coraz więcej kobiet boryka się z problemami natury intymnej, które powodują dyskomfort i spadek satysfakcji ze współżycia. Rozwój zaawansowanych technologii medycznych z zakresu ginekologii estetycznej pozwala na pozbycie się tych problemów w sposób nieinwazyjny, bez konieczności pobytu w szpitalu i rekonwalescencji.

Wraz z upływem lat i na skutek porodów w układzie rozrodczym kobiety dochodzi do szeregu zmian, które obniżają komfort życia. Odczuwają dyskomfort, pieczenie, a czasem nasilający się ból podczas stosunku płciowego. Przyczyną może być suchość pochwy. Jak sobie z nią radzić?

Jeśli nie pomagają dostępne w aptece bez recepty środki nawilżające, warto pomyśleć o terapii w gabinecie medycyny estetycznej.

Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Przez wiele lat jedynym rozwiązaniem były metody chirurgiczne, związane z długim okresem rekonwalescencji. Na rynku pojawiły się jednak innowacyjne sposoby leczenia, które wykonują m.in. specjaliści Dermamed Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii we Wrocławiu.

Terapie z zakresu ginekologii estetycznej mają ogromny wpływ na poprawę jakości życia pacjentek, także seksualnego, zarówno przed menopauzą, jak i po niej. Kobietom, które właśnie urodziły dzieci i odczuwają objawy luźnej, suchej pochwy, można pomóc od razu, zwężając i przywracając jej wilgotność. Z kolei wpływ na jakość życia kobiet po menopauzie z ciężką atrofią, bolesnym współżyciem i zaburzeniami pracy pęcherza jest jeszcze większy, ponieważ po zabiegu tkanki sromu i pochwy produkują więcej kolagenu, zapewniając tym samym ich prawidłowe funkcjonowanie.

W renomowanych ośrodkach medycyny estetycznej wykonywane są nowoczesne zabiegi, dobierane do indywidualnych potrzeb pacjentek. Warto o nie zapytać lekarza.

Thermi VA

Opatentowana głowica Thermi VA umożliwia nieinwazyjne i bezbolesne leczenie wewnętrznych oraz zewnętrznych defektów narządów intymnych. Zabieg wykorzystuje energię radiofrekwencji i przypomina ciepły masaż. Zwęża i nawilża pochwę, odmładza wargi sromowe oraz zmniejsza nietrzymanie moczu.

MonaLisa Touch

Zabieg ten ma na celu przywrócenie naturalnego pH pochwy, zwiększenie elastyczności jej ścianek oraz lepszego nawilżenia.

Pacjentki, które do tej pory skarżyły się na świąd, suchość oraz infekcje, już po pierwszym zabiegu odczuwają znaczną poprawę – tłumaczy dr Aneta Myszczyszyn, ginekolog z Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Zabiegi z użyciem lasera Fotona Spectro SP – IntimaLase i IncontiLase

Zabiegi z użyciem lasera tego lasera zapewniają wysoką skuteczność (90 proc.), są nieinwazyjne i niezwykle rzadko wiążą się z ryzykiem powikłań.

Laserowe obkurczanie pochwy metodą IncontiLase pozwala ograniczyć problem wysiłkowego nietrzymania moczu, a IntimaLase umożliwia skuteczne leczenie rozluźnienia mięśni pochwy, które zazwyczaj pojawia się w okresie menopauzy lub po porodzie i powoduje utratę satysfakcji ze współżycia – tłumaczy dr Aneta Myszczyszyn.

Na wykonanie ww. zabiegów decydują się kobiety niemal w każdym wieku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Soczewki kontaktowe, czyli strach ma wielkie oczy

Prawie co drugi dorosły Polak twierdzi, że ma