Jak zlikwidować cienie pod oczami i odmłodzić twarz [WYWIAD]

Jak zlikwidować cienie pod oczami i odmłodzić twarz [WYWIAD]

Skutecznym sposobem na pozbycie się uciążliwych cieni pod oczami, poprawę gęstości skóry i uzyskanie naturalnego efektu odmłodzenia są zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego.

Nie tylko przed ważnym wydarzeniem, ale także na co dzień, chcemy wyglądać pięknie, czuć się dobrze i zdrowo. Stosujemy różne kremy, maseczki i masaże na twarz. Niestety nie zawsze są one skuteczne. Jeśli nawet najlepszy krem, wysypianie się i picie dużych ilości wody mineralnej nie wystarczy, by pozbyć się uciążliwych cieni pod oczami, warto sięgnąć po zdobycze medycyny estetycznej i przetestować na własnej skórze zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego.

Jakich efektów możemy się po nich spodziewać? O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy dr n. med. Joannę Wiśniewską- Goryń, specjalistę chirurgii plastycznej i ogólnej z Centrum Medycznego Damiana.

Dlaczego warto poddać się zabiegowi z użyciem kwasu hialuronowego?

– Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w naszym organizmie zmniejsza się. Przyczynia się to do ograniczenia poziomu nawilżenia i odżywienia skóry. W efekcie dochodzi do spadku jej napięcia i elastyczności (utrata jędrności i sprężystości), co skutkuje powstawaniem zmarszczek.

Kwas hialuronowy znamy doskonale jako popularny składnik kremów do twarzy i wielu innych produktów pielęgnacyjnych. Jednak ze względu na trudności wchłonięcia przez skórę jego cząsteczek, możliwości jego działania w tej formie są mocno ograniczone (cząsteczki są zbyt duże). Zupełnie inaczej działa kwas hialuronowy podawany za pomocą miejscowych wstrzyknięć. Tak dostarczony, odpowiada za nadawanie tkankom optymalnego poziomu nawilżenia. To zasługa jego wyjątkowych właściwości higroskopijnych – jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie wiązać wodę w ilości około 1000 razy większej niż sama waży.

W czym może nam pomóc ostrzykiwanie kwasem hialuronowym?

– Za pomocą kwasu hialuronowego wypełnia się na przykład oczodoły i tzw. dolinę łez. Kwas hialuronowy wstrzyknięty w połączenie skórno-naskórkowe szybko dociera do skóry właściwej. Skutkuje to znaczną odbudową przestrzeni międzykomórkowej oraz zdrowym wyglądem skóry. Wstrzyknięty pod skórę kwas hialuronowy wypełnia okolicę powieki dolnej od wewnątrz i zmniejsza w ten sposób zagłębienie skóry. W efekcie, możemy liczyć na odmłodzenie twarzy, która przybiera weselszy wygląd, a oczy nie wydają się już przemęczone. Wypełnienie tkanki podskórnej kwasem hialuronowym utrzymuje się co najmniej kilka miesięcy – następnie zabieg należy powtórzyć w celu podtrzymania efektu. Co ważne, jest on szybki i wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a zmiana widoczna jest od razu po wyjściu z gabinetu lekarza.

Innym zabiegiem, który gwarantuje zadowalające efekty, jest lifting hybrydowy z użyciem kwasu hialuronowego. Dzięki niemu mamy szansę odbudować utraconą warstwę tkanki podskórnej oraz nawilżyć i rozjaśnić skórę, czyli działamy na dwóch poziomach. Metoda ta pozwala na odmłodzenie naszej twarzy poprzez wypełnianie zmarszczek, a działanie substancji jest oparte na utrzymywaniu stanu maksymalnego nawilżenia. Takich efektów na pewno nie da nam aplikacja serum do twarzy z kwasem hialuronowym.

Do przeprowadzenia zabiegu liftingu hybrydowego stosuje się zazwyczaj kilka preparatów – to połączenie różnych produktów (kwas hialuronowy o różnej gęstości), gdzie każdy z nich oddzielnie ma zapewnić pożądane rezultaty – liftingu, poprawy objętości, odżywienia czy rozjaśnienia skóry. Efekt odmłodzenia jest natychmiastowy, a przy tym naturalny i delikatny.

Ponadto, za pomocą kwasu hialuronowego możemy uzyskać efekt wypełnienia zmarszczek i fałdów, rewitalizacji skóry na danym obszarze i przywrócenia objętości tkanek. Zabieg może być przeprowadzany w wielu okolicach ciała, takich jak: zmarszczki nosowo-wargowe, okolica skroniowa, skóra szyi i dekoltu, usta, podbródek, nos, płatki uszu.

Czy kwas hialuronowy może być dla nas niebezpieczny?

Pamiętajmy, że modelując okolice twarzy, preparat wprowadza się w okolice kości policzkowych, policzków, fałdów nosowo-wargowych czy kącików ust. Mimo że jest to substancja naturalna, to w bardzo nielicznych przypadkach może się zdarzyć, że pojawią się komplikacje (np. reakcja uczuleniowa). Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego specjalisty – lekarza oraz miejsca z dobrze rozwiniętym zapleczem medycznym.

Do dyspozycji pacjentów są obecnie zarówno gabinety kosmetyczne, jak i placówki medyczne. Usługi z zakresu medycyny estetycznej mogą świadczyć kosmetyczki, kosmetolodzy i lekarze medycyny estetycznej. Niestety, w przypadku pojawienia się komplikacji kosmetyczka ani kosmetolog nie będą mogli wypisać recepty na antybiotyk ani podać odpowiednich leków, np. w sytuacji wystąpienia alergii. Dlatego za każdym razem pacjent powinien sprawdzić, czy osoba wykonująca zabieg jest lekarzem, to znaczy czy posiada prawo wykonywania zawodu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Upał może być bardzo groźny dla serca i naczyń

W trakcie upału serce pracuje intensywniej niż zwykle. Jednak u osób z chorobą wieńcową, po zawale, z wadami zastawkowymi lub nieleczonym nadciśnieniem tętniczym może nie sprostać dodatkowym obciążeniom.