Jak wybrać właściwe perfumy dla siebie? [MINIPORADNIK]

Jak wybrać właściwe perfumy dla siebie? [MINIPORADNIK]

Dwie godziny – co najmniej tyle czasu potrzebujesz, by stwierdzić, czy upatrzone perfumy są dla ciebie. Jeśli poświęcisz dla nich mniej czasu, zyskasz jedynie złudzenie, że ci się podobają. Dlaczego?

Czym się kierujemy, wybierając perfumy?

Odpowiedź jest niby prosta – gustem. Europejki kochają kwiaty i chcą nimi pachnieć. Bardzo popularne są zapachy róż, piwonii, jaśminu, irysa. Dlatego twórcy perfum dają prymat nutom kwiatowym. Okraszają je wonią owoców, wanilii, skóry, cynamonu, patchouli czy labdanum.

Wszystkie te nuty znajdziesz m.in. w kompozycjach marki NOU. Jej wody perfumowane są ciekawe, niektóre słodkie, ciężkie, inne świeże, lekkie. Znajdziesz też bukiety orientalne. A kobiety, które nie przepadają za zapachami typowo damskimi, mogą sięgnąć po męskie zapachy, które są oparte na nutach drzew i mchów albo ziół i herbaty, a dodatkowym składnikiem są kwiaty, np. fiołki czy lawenda.

Oferta jest bardzo duża. Jak spośród tylu zapachów, wybrać ten jeden jedyny?

Poznaj wszystkie nuty perfum

Na pewno nie możesz kierować się wyglądem flakonu. Nie możesz też wierzyć pierwszemu wrażeniu, jakie daje zapach. Na początku czujesz jedynie czubek kompozycji. Po 30 minutach może się ona bardzo zmienić. Perfumy lekkie przemienią się w ciężkie, a rześkie w słodkie.

To, jak rozwinie się zapach, zależy od jego nut. A większość perfum ma trzy nuty. Każda z nich jest inna i każda uwalnia się w określonym czasie. Wyczuwasz je po kolei – najpierw nutę głowy, która zazwyczaj jest najlżejsza, potem nutę serca i na końcu nutę bazy – najcięższą i często najsłodszą w bukiecie zapachowym perfum.

Dlatego, zanim kupisz właściwy zapach dla siebie, musisz poznać wszystkie nuty. Spryskaj perfumami przeguby rąk lub szyję i wytrzymaj minimum dwie godziny. Jeśli nadal będą ci się podobały, to znaczy, że wybór był raczej trafiony. Żeby mieć pewność, wytrzymaj z nimi cały dzień. Jeśli po takim czasie zapach cię nie zmęczy, to znak, że to zdecydowanie perfumy dla ciebie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

20 lipca ruszą zapisy na bezpłatny zabieg leczenia blizny

U osób, których ciała pokrywają szpecące blizny, wykonywane będą nieodpłatne zabiegi kosmetyczne metodą mikronakłuwania Genoscar. Najpierw uelastycznia ona blizny, a z czasem powoduje ich zmniejszenie, a nawet zanikanie.