Jak poradzić sobie z odwodnioną skórą twarzy?

Jak poradzić sobie z odwodnioną skórą twarzy?

Lato nie jest łatwym okresem dla skóry. Słońce, wiatr i słona morska woda mogą ją nawet odwodnić. Jak jej pomóc?

Lato kojarzy się przede wszystkim ze słoneczną pogodą. Miarą udanego urlopu najczęściej jest brak deszczu i wysoka temperatura. Nie każdy wie, że w zależności od regionu w Polsce nasłonecznienie wynosi średnio ok. 1650 godzin w ciągu roku. Między kwietniem a wrześniem trafia do nas 80 proc. rocznego promieniowania. W Hiszpanii i we Włoszech te wartości są prawie dwukrotnie wyższe. Rekordzista to Yuma w Arizonie (USA) – według Światowego Stowarzyszenia Meteorologicznego jest tam nawet 4000 godzin słonecznych.

Jak rozpoznać odwodnienie na skórze twarzy?

Niezależnie od szerokości geograficznej, lato nie jest łatwym okresem dla naszej skóry. Po dużej dawce słonecznych promieni, wietrze, słonej morskiej wodzie i przebywaniu w klimatyzowanych pomieszczeniach nasza skóra może ulec odwodnieniu. Staje się szara, napięta i wygląda na zmęczoną, mogą się na niej pojawić drobne zmarszczki. Przełom lata i jesieni to najlepszy czas na zadbanie o jej dogłębne nawilżenie. Jak to zrobić?

Dzisiaj polecamy wam dermokosmetyki z linii tołpa dermo face hydrativ. Dzięki lekkiej konsystencji wnikają w skórę, nawilżają, relaksują i eliminują oznaki stresu. Ich misją specjalną jest wzmocnienie zewnętrznej warstwy skóry – nawodnienie i przywrócenie jej funkcji barierowych.

W ramach linii tołpa dermo face hydrativ dostępne są następujące preparaty:

  • Nawilżający krem-żel łagodzący, LEKKI, DZIEŃ – odbudowuje naturalną barierę ochronną bez efektu tłustości, eliminuje miejscowe przesuszenie i uczucie szorstkości, łagodzi podrażnienia oraz wspomaga regenerację mikrouszkodzeń;
  • Głęboko nawilżające serum-booster o płynnej konsystencji – zatrzymuje nawilżenie w głębi skóry i zapobiega jego utracie przez cały dzień i noc, przywraca odpowiedni poziom pH i wzmacnia działanie dalszej pielęgnacji, łagodzi podrażnienia i wspomaga regenerację mikrouszkodzeń;
  • Nawilżający krem-maska odprężający na noc – wnika głęboko w skórę i podczas snu stopniowo uzupełnia poziom nawilżenia, zapewnia rano efekt gładkiej, zregenerowanej i wypoczętej skóry, odbudowuje naturalną barierę ochronną, aby w ciągu dnia skóra mogła lepiej bronić się przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

Zacznij od oczyszczania twarzy

Przygotuj swoją skórę na pielęgnację nawilżającą. Zacznij od oczyszczenia skóry, najlepiej kosmetykami wspierającymi jej mikrobiom. Łagodny żel micelarny do mycia twarzy tołpa dermo face physio. mikrobiom delikatnie usuwa zanieczyszczenia i makijaż, w pełni respektując naturalną barierę ochronną. Łagodzi podrażnienia i zmniejsza wrażliwość skóry. Ponadto zatrzymuje wodę w naskórku i redukuje jej utratę o 23 proc.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Poznaj nowość Vichy: krem Liftactiv B3 na noc

Noc, choć często nie docenia się jej roli w codziennej pielęgnacji, jest momentem, gdy nasza skóra odzyskuje blask i witalność. Naukowcy zajmujący się chronobiologią — nauką o rytmach dobowych, w jakich funkcjonuje człowiek, dowodzą, że to właśnie po zmierzchu skóra jest najbardziej aktywna i uruchamia szereg procesów służących jej odnowie i regeneracji.