Innowacyjne serum z kwasem hialuronowym

Innowacyjne serum z kwasem hialuronowym

Za 80 proc. oznak starzenia się skóry odpowiada suma szkodliwych czynników (hormonalnych, behawioralnych i środowiskowych), nazywanych fachowo ekspozomem. Czy można im przeciwdziałać?

Skóra codziennie narażona na szkodliwe czynniki wraz z wiekiem traci więcej kwasu hialuronowego niż go wytwarza. W rezultacie pojawiają się zmarszczki, a skóra staje się mniej sprężysta. Producent innowacyjnego serum Vichy Liftactiv H.A. Epidermic Filler zapewnia, że produkt ten uzupełnia 100 proc. dziennej utraty kwasu hialuronowego w naskórku.

Za mało kwasu hialuronowego w organizmie

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie wytwarzana przez organizm. Występuje w prawie każdej komórce: w chrząstkach, kościach, stawach, oczach, dziąsłach. Ale to skóra jest jego największą rezerwą, zawiera bowiem ok. 50 proc. całego kwasu hialuronowego obecnego w organizmie. Kwas hialuronowy w skórze pomaga zachować jej właściwości biomechaniczne. Jest syntetyzowany zarówno w naskórku, jak i w skórze właściwej.

W skórze właściwej kwas hialuronowy nadaje objętość macierzy zewnątrzkomórkowej, odpowiedzialnej za strukturę skóry twarzy. W naskórku zaś zatrzymuje wodę obecną w skórze. Zapewnia prawidłowe nawilżenie, wygładza drobne linie i zmarszczki.

Gdy kwas hialuronowy jest w wystarczającej ilości, skóra jest gładka, elastyczna i jędrna. Jednak w miarę starzenia się jego rezerwy maleją, co prowadzi do powstawania zmarszczek.

Codzienna degradacja kwasu hialuronowego w skórze

– Skóra codziennie narażona na czynniki ekspozomu wraz z wiekiem traci więcej kwasu hialuronowego niż wytwarza. W rezultacie pojawiają się zmarszczki, a skóra staje się mniej sprężysta – tłumaczy dr farm. Marion Nielsen, globalna dyrektor naukowa Vichy Laboratoires.

Proces ten jest spowodowany dwoma czynnikami: naturalnym starzeniem się skóry i codziennymi czynnikami ekspozomu. W naturalnym procesie starzenia ilość kwasu hialuronowego w skórze znacznie spada. Ekspozom zaś przyspiesza to zjawisko.

Niektóre czynniki ekspozomu, takie jak promieniowanie UVB, palenie tytoniu lub niedobór snu, mogą bezpośrednio przyspieszyć utratę kwasu hialuronowego i spowolnić jego produkcję. Inne czynniki działają na skórę pośrednio. Promieniowanie UVA i promieniowanie podczerwone, cząsteczki zanieczyszczeń oraz ciepło i zimno zwiększają produkcję wolnych rodników niszczących kwas hialuronowy w skórze. Uszkodzenia stają się szybko widoczne, skóra traci bowiem jędrność, jest mniej sprężysta i pojawiają się na niej zmarszczki i drobne linie. Dotyczy to zarówno skóry twarzy, jak i okolic oczu.

Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek?

Warto zdecydować się na pielęgnację bogatą w składniki aktywne o udowodnionej skuteczności przeciwzmarszczkowej, w tym przede wszystkim wysoko- i niskocząsteczkowy kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy wysokocząsteczkowy pozostaje na naskórku, tworzy swego rodzaju film, dzięki czemu wspomaga warstwę rogową w walce z czynnikami środowiskowymi i nie pozwala na utratę wody przez naskórek. Niskocząsteczkowy natomiast przenika w głębsze warstwy skóry, dogłębnie nawilża i zapewnia działanie przeciwstarzeniowe.

Skoncentrowane serum przeciwzmarszczkowe do twarzy i okolic oczu Liftactiv H.A. Epidermic Filler jest odpowiedzią Vichy na szkodliwe działanie ekspozomu na skórę. Zgodnie z deklaracja producenta uzupełnia ono dzienną utratę kwasu hialuronowego w naskórku.

Formuła produktu zawiera:

  • 1,5% kwas hialuronowy naturalnego pochodzenia, pozyskiwany w procesie fermentacji pszenicy (1 proc. stanowi kwas hialuronowy niskocząsteczkowy o działaniu redukującym drobne linie i zmarszczki, a 0,5 proc. kwas hialuronowy wysokocząsteczkowy o właściwościach wygładzających powierzchnię skóry);
  • witaminę C, która jest znana z silnych właściwości antyoksydacyjnych – pomaga chronić skórę przed przedwczesnymi oznakami starzenia spowodowanymi przez czynniki ekspozomu;
  • peptyd znany ze swojej skuteczności przeciwzmarszczkowej;
  • wodę wulkaniczną Vichy, bogatą w 15 cennych minerałów, która wspiera naturalne mechanizmy obronne skóry.

Natychmiast po zastosowaniu kosmetyk przywraca skórze sprężystość oraz intensywnie i długotrwale ją nawilża: przeprowadzone badanie kliniczne dowiodło, że po 8 godzinach nawilżenie skóry jest zwiększone o 43 proc.

Serum Liftactiv H.A. Epidermic Filler jest hipoalergiczne oraz dostosowane do potrzeb skóry wrażliwej. Formuła została stworzona dla optymalnej tolerancji zarówno przez skórę twarzy, jak i okolic oczu i została przetestowana pod kontrolą dermatologiczną oraz okulistyczną, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo stosowania. Produkt posiada minimalistyczny skład – tylko 13 składników, bez substancji zapachowych i alkoholu etylowego.

Ultralekka konsystencja sprawia, że serum szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej warstwy na skórze. Formuła idealnie sprawdza się pod makijaż. Higieniczne opakowanie z precyzyjnym aplikatorem zostało zainspirowane farmaceutycznymi standardami bezpieczeństwa – produkt w butelce nie wchodzi w kontakt z palcami, co ogranicza do minimum ryzyko zanieczyszczenia.

Jak stosować ten produkt? Najlepiej aplikować go codziennie rano i wieczorem na oczyszczoną twarz, a następnie użyć kremu. Idealnym dopełnieniem rutyny pielęgnacyjnej będzie krem na dzień Liftactiv Supreme SPF 30 od Vichy o udowodnionej skuteczności w redukcji zmarszczek i ujędrnianiu skóry.

Cena sugerowana opakowania zawierającego 30 ml serum to 164,90 zł.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Sanofi uruchamia specjalny program dla pracowników chorych na raka

Pełne wynagrodzenie przez rok, elastyczny czas pracy, wsparcie społeczne i psychologiczne. Koncern farmaceutyczny Sanofi uruchamia specjalny program dla swoich pracowników chorych na raka „Cancer & Work: Acting Together”.