Gliwice. Bezpłatne szkolenie dla lekarzy nt. radioterapii chorób nienowotworowych

Gliwice. Bezpłatne szkolenie dla lekarzy nt. radioterapii chorób nienowotworowych

Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach we współpracy z Górnośląską Fundacją Onkologiczną organizują w najbliższą sobotę (17 lutego) bezpłatne szkolenie dla lekarzy na temat leczenia promieniami chorób nienowotworowych.

Szkolenie odbędzie się w godz. 11:00–14:00 w sali seminaryjnej (nr 1.002) na I piętrze w Zakładzie Radioterapii Narodowego Instytutu Onkologii przy ul. Wybrzeże Armii Krajowej 15 w Gliwicach.

W programie przewidziano m.in. wykład na temat radioterapii chorób nienowotworowych: ostrogi piętowej, zapalenia ścięgna Achillesa, zespołu bolesnego barku, łokcia tenisisty i golfisty, zwyrodnienia stawu kolanowego, choroby Dupuytrena i Ledderhose’a. Wygłosi go dr hab. Dorota Gabryś, profesor NIO-PIB, która przedstawi zasady leczenia promieniami i kryteria kwalifikacji pacjentów oraz omówi skuteczność i ryzyko skutków ubocznych radioterapii.

Uczestnicy — lekarze pierwszego kontaktu, ortopedzi i rehabilitanci — będą mogli zwiedzić Zakład Radioterapii, zapoznać się ze stosowanymi w nim metodami leczenia oraz zobaczyć, jakie aparaty terapeutyczne są do tego celu wykorzystywane.

Szkolenie jest bezpłatne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

5 pomysłów na wiosenne kanapki z pomidorem

Soczysty, pełen witamin i antyoksydantów, jest idealnym składnikiem lekkich, zdrowych i niezwykle kolorowych kanapki. Oto pięć pomysłów na wiosenne kanapki z pomidorem w roli głównej, które zadowolą każdego smakosza.