Dni Świadomości Niewydolności Serca 2023 najbardziej innowacyjną kampanią

Dni Świadomości Niewydolności Serca 2023 najbardziej innowacyjną kampanią

Nagrodę w konkursie Asocjacji Niewydolności Serca Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w kategorii „najbardziej innowacyjne kampanie” zdobyły Dni Świadomości Niewydolności Serca 2023 zorganizowane przez Asocjację Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Za działania PR i realizację nagrodzonej kampanii odpowiadała Marta Sułkowska, właścicielka Salus Public Relations, której serdecznie gratulujemy.

Mottem tegorocznej kampanii Asocjacji Niewydolności Serca Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego było: “To detect the undetected”, czyli “odkryć nieodkryte”. W nawiązaniu do tego tematu przewodniego w ramach Dni Świadomości Niewydolności Serca 2023 w Polsce zaplanowano szereg wydarzeń, m.in. akcje świadomościowe realizowane we współpracy z organizacjami pacjenckimi, wywiady z ekspertami, posty przygotowywane przez zespół specjalistów z nowo powołanej komisji HFA Young z intencją promocji wiedzy o niewydolności serca w mediach społecznościowych oraz audycje popularnonaukowe, których celem było zwiększenie świadomości narastającego problemu niewydolności serca w polskiej populacji.

– W ramach inicjatywy powstał także plakat zwracający uwagę na niespecyficzne objawy niewydolności serca. Zwieńczeniem działań świadomościowych była otwarta konferencja prasowa z udziałem najwybitniejszych w Polsce specjalistów w dziedzinie diagnostyki i terapii niewydolności serca w Polsce oraz liderów organizacji pacjenckich. Jako Asocjacja Niewydolności Serca zauważamy potrzebę edukacji opinii publicznej, w tym pacjentów kardiologicznych, w obszarze prewencji pierwotnej i wtórnej niewydolności serca. Mimo że Dni Świadomości Niewydolności Serca 2023 dobiegły końca, działania świadomościowe w tym obszarze kardiologii są i będą kontynuowane – mówi prof. Małgorzata Lelonek, kierownik Zakładu Kardiologii Nieinwazyjnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przewodnicząca Asocjacji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, która uczestniczyła w uroczystości wręczenia nagród podczas Kongresu Asocjacji Niewydolności Serca Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Pradze i odebrała tam dyplom w imieniu organizacji, którą kieruje.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Bioderma Sensibio — poznaj moc miceli

Rynek produktów do oczyszczania twarzy i demakijażu zrewolucjonizowała woda micelarna, która zastąpiła żel, mleczko i tonik. W czym tkwi tajemnica produktów micelarnych Bioderma Sensibio?