Co zalecają specjaliści do demakijażu cery wrażliwej i atopowej?

Co zalecają specjaliści do demakijażu cery wrażliwej i atopowej?

Jeśli masz cerę wrażliwą lub atopową, powinnaś oczyszczać skórę bardzo dokładnie, a jednocześnie delikatnie. Z pomocą mogą ci przyjść micele – małe cząsteczki do zadań specjalnych, znane przede wszystkim z płynów micelarnych, choć w ostatnim czasie na rynku pojawiły się również kremy do demakijażu.

Skóra wrażliwa i atopowa wymaga szczególnie delikatnej pielęgnacji – od oczyszczenia do nawilżenia, a w przypadku atopików także natłuszczenia. Co to oznacza? Przede wszystkim dobór skutecznych i delikatnych produktów, takich, które mają właściwości kojące, łagodzące i nie wywołują podrażnień. Komponenty muszą być także na tyle skuteczne, by demakijaż i oczyszczenie wykonywały się praktycznie… same. Bez konieczności mocnego dotykania super wrażliwej skóry, a tym bardziej bez jej pocierania!

Niemożliwe? Jak najbardziej możliwe, jeśli mamy do dyspozycji cząsteczki do zadań specjalnych – micele!

Micele – co to takiego?

Micele to małe, okrągłe cząsteczki, zbudowane z cząstek lipofilowych (tłuszczowych) i hydrofilowych (wodnych). Ich uwielbiana przez branżę beauty właściwość polega na tym, że pochłaniają zanieczyszczenia. Jak to działa?

Cząstki lipofilowe łączą się z sebum i resztkami makijażu, ponieważ są – w dużym uproszczeniu – podobne do komórek tłuszczowych. Z kolei cząsteczki hydrofilowe pochłaniają kurz i zabrudzenia, jakie osiadają na skórze. W ten sposób „czyszczenie” odbywa się samo. Bez konieczności wcierania produktu i wielokrotnego powtarzania procedur. To idealne rozwiązanie szczególnie dla skóry wrażliwej, dlatego właśnie rynek kosmetyczny tak pokochał micele!

Dwie zasady pielęgnacji cery wrażliwej i atopowej

W drogeriach możemy znaleźć wiele produktów micelarnych o różnych właściwościach. Także te do cery wrażliwej. Czym się kierować przy wyborze?

Przeczytaj też: Jak samodzielnie wykonać makijaż ślubny według najlepszych makijażystów

– Skóra wrażliwa i atopowa ma skłonność do podrażnień oraz hiperpigmentacji. Oznacza to, że często podczas zabiegów domowej pielęgnacji może odbierać wszystkie nasze działania ze zdwojoną siłą, a w konsekwencji zaczerwieniać się i podlegać mikrouszkodzeniom – tłumaczy Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX.

Dlatego, jak zaznacza, tak ważne są 2 zasady postępowania. – Po pierwsze, nigdy nie należy działać gwałtownie. A zatem: nie trzemy skóry podczas mycia, używamy miękkich, delikatnych ręczników i naturalnych wacików, którymi delikatnie dotykamy ciało i zbieramy zanieczyszczenia. Należy unikać także wody o zbyt wysokiej temperaturze. Po drugie, do demakijażu skóry wrażliwej używamy tylko delikatnych kosmetyków przeznaczonych specjalnie do naszego rodzaju cery. Doskonale sprawdzą się tu płyny micelarne i nowość – krem micelarny, który pojawił się na rynku niedawno i od razu zyskał bardzo dużą popularność – dodaje Agnieszka Kowalska.

Micelarne oczyszczenie w formie kremu – jak to działa?

Micele na stałe zagościły na półkach drogerii – w formie płynów micelarnych, czyli produktów do demakijażu „do zadań specjalnych”. Ostatnio na rynku pojawiła się nowość, która zamyka micele w innowacyjnej formule kremu. Tą nowością jest Krem micelarny do demakijażu SOLVERX. – Podczas jego stosowania, zanieczyszczenia zamykane są w pęcherzyki zwane micelami, a później usuwane wraz z wodą. Dzięki takiemu rozwiązaniu pozbywamy się zanieczyszczeń w sposób niezwykle łagodny i bardzo skuteczny. To świetne rozwiązanie dla pań, które uwielbiają demakijaż przy użyciu wody – mówi ekspertka marki SOLVERX. – Każda z nas zna swoją skórę najlepiej. To od nas zależy, jaki rodzaj demakijażu wybierzemy w oparciu o jej potrzeby. Micele zamknięte w kremie to innowacja, która łączy bardzo wysoką skuteczność z delikatnością odpowiadającą wymaganiom najwrażliwszych typów cery. Co istotne, krem zawiera prebiotyki, które wspierają obecny na skórze mikrobiom, utrzymują równowagę hydrolipidową oraz pomagają zachować jej barierę ochronną w nienaruszonym stanie – dodaje.

Cera wrażliwa wymaga specjalnego traktowania, zwłaszcza na etapie demakijażu i oczyszczenia Produkty przeznaczone do tego celu muszą być tak efektywne, by w kilku ruchach wacika krył się perfekcyjny efekt. W ten sposób unikamy podrażniania skóry, która „nie lubi” zbyt intensywnego dotyku i styczności z wieloma kosmetykami. Dlatego warto korzystać z niezwykłych właściwości miceli w codziennej pielęgnacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czy prosty test genetyczny COLOTECT zastąpi kolonoskopię?

Laboratorium Novazym i Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie rozpoczęły badanie porównujące skuteczność testu genetycznego COLOTECT z kolonoskopią.