14-15 października: I Konferencja Prevention & Intervention pod patronatem Healthy & Beauty

14-15 października: I Konferencja Prevention & Intervention pod patronatem Healthy & Beauty

W dniach 14-15 października Warszawa będzie gościć uczestników I Konferencji Prevention & Intervention. Portal Healthy & Beauty jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.

Tematem przewodnim I Konferencji Prevention & Intervention, na którą przyjadą do Warszawy kardiolodzy z całego świata, jest zdrowie kobiet i ich rola w medycynie. Jednak w trakcie tego spotkania uczestnicy dyskutować będą również na temat aktualnej wiedzy medycznej w zakresie skutecznego zapobiegania i efektywnego leczenia schorzeń układu sercowo-naczyniowego.

Ścieżka pacjenta kardiologicznego

Tegoroczna, pierwsza edycja Konferencji Prevention & Intervention poświęcona będzie wyzwaniom związanym z poszczególnymi etapami ścieżki pacjenta kardiologicznego widzianym z różnych perspektyw.

– Podczas Konferencji Prevention & Intervention nie zabraknie tematów związanych z profilaktyką pierwotną i wtórną schorzeń sercowo-naczyniowych, kardiologią zachowawczą, a także procedurami kardiologii interwencyjnej. Wierzymy, że tak ujęty przekrój tematyczny pozwoli zainteresować zagadnieniami dotyczącymi całej ścieżki leczenia pacjenta ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, a nierzadko także chorobami współistniejącymi, zarówno kardiologów zachowawczych, jak i interwencyjnych. Kompetencje poszczególnych specjalistów stykają się i uzupełniają na poszczególnych etapach terapii pacjentów kardiologicznych i zrozumienie wzajemnych perspektyw i oczekiwań wszystkich zaangażowanych stron wydaje się szczególnie istotne dla efektywności prowadzonego procesu terapeutycznego naszego wspólnego pacjenta — mówi dr hab. Michał Hawranek, członek Komitetu Organizacyjnego I Konferencji Prevention & Intervention.

Zaproszenie do dyskusji w ramach konferencji przyjęli wybitni wykładowcy z Polski oraz innych krajów z różnych kontynentów. – W międzynarodowym gronie specjalistów pragniemy wymienić się doświadczeniami i pomysłami, jak doskonalić opiekę kardiologiczną w ramach codziennej praktyki klinicznej – dodaje dr Michał Hawranek.

REKLAMA

Zoom na zdrowie kobiet

W tym roku Konferencja Prevention & Intervention będzie w dużej mierze poświęcona zdrowiu kobiet, a także zagadnieniom związanym z ich rolą w medycynie.

– W ostatnim czasie tematy związane z kobiecym zdrowiem i rolą kobiet-medyków są coraz częściej dyskutowane na arenie międzynarodowej. Z badań wiadomo, że choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów kobiet zarówno w Europie, jak i na świecie. Kobiety ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego są jednak zazwyczaj w mniejszym stopniu właściwie zdiagnozowane i leczone w porównaniu z mężczyznami. Tegoroczny temat przewodni Konferencji Prevention & Intervention podkreśla konieczność właściwego wypełnienia tej luki w opiece kardiologicznej kobiet. Spodziewamy się ciekawej dyskusji o przyczynach tego problemu i pomysłach na jego rozwiązanie – mówi dr hab. Marta Kałużna-Oleksy, członkini Komitetu Organizacyjnego I Konferencji Prevention & Intervention.

Kardiologia prewencyjna i interwencyjna

Nowoczesne rozwiązania w zakresie profilaktyki i terapii kardiologicznej to również ważny punkt agendy tegorocznej Konferencji Prevention & Intervention.

– Nie zawsze pamiętamy, że innowacje w medycynie sercowo-naczyniowej nie ograniczają się jedynie do obszaru interwencyjnego. Przełom tysiącleci przyniósł obawy, że postęp w medycynie sercowo-naczyniowej może ulec osłabieniu, jednak w ostatnich latach jesteśmy świadkami prawdziwego renesansu innowacji w zakresie profilaktyki i terapii chorób sercowo-naczyniowych. Nowoczesne, spersonalizowane podejście do zapobiegania i leczenia chorób układu krążenia łączy innowacyjną profilaktykę na poziomie populacji z najnowocześniejszym leczeniem interwencyjnym. Podczas Konferencji Prevention & Intervention podyskutujemy o kierunku rozwoju nowoczesnych technologii i poszczególnych innowacyjnych rozwiązaniach z obszaru farmakoterapii, wyrobów medycznych i technologii informacyjnych oraz telemedycznych – mówi dr hab. Bartosz Hudzik, członek Komitetu Organizacyjnego I Konferencji Prevention & Intervention.

Więcej informacji o Konferencji Prevention & Intervention i rejestracja na to wydarzenie: https://prev-interv.com/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Poznaj nowość Vichy: krem Liftactiv B3 na noc

Noc, choć często nie docenia się jej roli w codziennej pielęgnacji, jest momentem, gdy nasza skóra odzyskuje blask i witalność. Naukowcy zajmujący się chronobiologią — nauką o rytmach dobowych, w jakich funkcjonuje człowiek, dowodzą, że to właśnie po zmierzchu skóra jest najbardziej aktywna i uruchamia szereg procesów służących jej odnowie i regeneracji.