Zapominasz o wzięciu leków? Pobierz bezpłatną aplikację Weź Dawkę

Zapominasz o wzięciu leków? Pobierz bezpłatną aplikację Weź Dawkę

- Nowości
Fot. Pixabay.com

Systematycznie przyjmujesz leki, ale w natłoku codziennych obowiązków zdarza ci się o nich zapomnieć? Bezpłatna aplikacja na smartfon Weź Dawkę przypomni Ci, kiedy i w jakiej ilości powinieneś je zażyć.

To praktyczne narzędzie, dostępne na platformach Android i iOS, działa na zasadzie elektronicznego kalendarzyka z funkcją przypomnienia o zaplanowanym przyjęciu dawki leku. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta – za pomocą kilku kliknięć możesz ustawić alert z przypomnieniem o konieczności zażycia preparatu. Łącząc się z bazą leków LekSeek Polska, zawierającą wszystkie pozycje znajdujące się w sprzedaży, aplikacja za pomocą intuicyjnej wyszukiwarki pomoże Ci w ich odnalezieniu. Możesz również ręcznie dodać leki recepturowe, przygotowane dla Ciebie przez aptekę zgodnie z zaleceniami lekarza.

Aplikacja Weź Dawkę to narzędzie, które doskonale sprawdzi się również podczas wakacyjnych podróży. Mam nadzieję, że możliwość skorzystania z niej zmieni postrzeganie telemedycyny przez Polaków – mówi Łukasz Kamiński, dyrektor zarządzający w firmie LekSeek Polska, która opracowała tę aplikację.

Uzupełnianie kalendarza kuracji nie jest skomplikowane. Można skorzystać z automatycznych podpowiedzi – wystarczy kliknąć w jedną z opcji do wyboru (ustawienie daty, dnia, godziny, itp.). W ten sposób powstanie dokładny harmonogram przyjmowania każdego leku, określający wielkość dawki, czas trwania kuracji i jej częstotliwość. Aplikacja Weź Dawkę umożliwia również dopasowanie przyjmowania leków do pory spożywania posiłków. Na temat każdego leku możesz sporządzić notatkę, zapisując w niej własne obserwacje dotyczące reakcji na niego Twojego organizmu.

Aplikacja podzielona jest na moduły. Możesz dokonywać na bieżąco zmian we wprowadzonych wcześniej ustawieniach.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Poznajcie laureatów konkursu “Kryształowe Pióra”

13. edycja ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy “Kryształowe Pióra”