Z FunSun nie musisz obawiać się słońca

Z FunSun nie musisz obawiać się słońca

Jeśli chcesz bezpiecznie spędzać czas na słońcu, a jednocześnie masz już dość chemicznych filtrów przeciwsłonecznych, które pozostawiają na skórze białą lub bardzo tłustą warstwę – wypróbuj nową linię produktów od marki Arbonne!

Letnie dni wypełnione słońcem już coraz bliżej, więc najwyższy czas zacząć myśleć o odpowiedniej ochronie przed szkodliwym promieniowaniem. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wakacje w tropikach, czy spędzisz lato w mieście, filtry przeciwsłoneczne to zawsze podstawa. Bez nich lepiej nie wychodzić z domu.

Czym różnią się filtry chemiczne od mineralnych?

Dawniej wszystkie kremy do opalania zawierały filtry chemiczne, których działanie polegało na absorpcji promieniowania, zanim zdążyło ono wyrządzić krzywdę skórze. Od pewnego czasu pojawiają się kontrowersje co do ich wpływu na organizm – badania wykazują, że zawarte w nich substancje chemiczne mają zdolności do przenikania do krwioobiegu i zaburzania gospodarki hormonalnej. Działanie filtrów mineralnych można porównać do lustra – odbijają one szkodliwe promieniowanie, zamiast go pochłaniać. Uznaje się je za bezpieczniejsze, ponieważ ich cząsteczki nie mają zdolności wnikania w głąb naskórka.

FunSun – nowa linia kosmetyków na lato od marki Arbonne 

W jej skład wchodzą balsam z mineralnym filtrem przeciwsłonecznym SPF 30, który zabezpiecza skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym oraz kojący żel z sokiem z liści aloesu, odświeżający i chłodzący skórę po całym dniu spędzonym na słońcu.

FunSun balsam z mineralnym filtrem przeciwsłonecznym SPF 30 do twarzy i ciała wspomaga ochronę przed promieniowaniem UVA (promienie wpływające na proces starzenia się skóry) i UVB (promienie powodujące poparzenia skóry). W jego składzie znajdziesz tlenek cynku pełniący funkcję filtra mineralnego, który chroni skórę. Tworzy na niej półprzezroczystą, mniej widoczną warstwę w porównaniu z tradycyjnymi mineralnymi filtrami przeciwsłonecznymi, po których użyciu na skórze widać białą lub tłustą warstwę. Z kolei FunSun kojący żel z sokiem z liści aloesu to kosmetyk “naprawczy” uszkodzonej po opalaniu warstwy hydrolipidowej. Zapewnia uczucie natychmiastowego nawilżenia i daje efekt chłodzący, wspomagając barierę nawilżającą skóry. Dzięki temu przyczynia się do ukojenia skóry po dniu spędzonym na świeżym powietrzu albo w przypadku wrażenia suchości. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

20 lipca ruszą zapisy na bezpłatny zabieg leczenia blizny

U osób, których ciała pokrywają szpecące blizny, wykonywane będą nieodpłatne zabiegi kosmetyczne metodą mikronakłuwania Genoscar. Najpierw uelastycznia ona blizny, a z czasem powoduje ich zmniejszenie, a nawet zanikanie.