Ty również możesz pomóc!

Ty również możesz pomóc!

Zapewnienie opieki medycznej to ogromne wyzwanie w ogarniętej wojną Ukrainie. Pacjentów z chorobami serca, wśród których są ranni, leczy Narodowy Instytut Kardiologii w Kijowie. Pracownikom tego ośrodka nie brakuje woli niesienia pomocy innym, jednak problemem są dla nich ciągłe braki leków i środków sanitarnych.

Fundacja TO SIĘ LECZY uruchomiła celowaną zbiórkę na najpilniejsze potrzeby w zakresie zaopatrzenia szpitala w Kijowie w leki kardiologiczne, hemostatyczne, sprzęt medyczny i sanitarny codziennego użytku, aby zapewnić kontynuację leczenia najbardziej potrzebującym i wesprzeć pracę oraz poświęcenie tamtejszych lekarzy, pielęgniarek i całego personelu medycznego. Zakupione leki i środki medyczne zostaną bezpośrednio przekazane (przetransportowane) do Instytutu Kardiologii w Kijowie przez krajowe instytucje. W stałym kontakcie z Instytutem, m.in. z prof. Oleną Mitchenko, kierownikiem Departamentu Dyslipidemii, jest prof. Maciej Banach, polski kardiolog, który koordynuje od strony merytorycznej zapotrzebowanie i zakup odpowiednich leków.

– W Instytucie brakuje obecnie wszystkiego, w tym konkretnych leków. A czasem nawet brak jednego preparatu może zagrażać życiu pacjenta. W szpitalu pozostają zatem najbardziej chorzy i ranni. Pacjentami opiekuje się część personelu, który jest nadal dostępny. Stąd potrzebna jest pilna pomoc – podkreśla prof. Maciej Banach.

Fundacja postawiła sobie za cel zebranie do końca kwietnia 100 tys. zł, aby jak najszybciej dostarczyć najpotrzebniejsze leki i środki medyczne.  Zbiórkę postanowiła wesprzeć także Patrycja Markowska wraz z Dawidem Karpiukiem z zespołu Dziwna Wiosna, oferując swój kameralny, akustyczny występ.

– Pomagamy kobietom i dzieciom, osobom starszym. Otwieramy dla nich domy i nasze serca – mówi Patrycja Markowska. – Chcę razem z Wami zrobić coś jeszcze dobrego – dodaje.

Muzycy proszą o przekazanie darowizn za pośrednictwem specjalnej SKARBONKI, deklarując osobie, która przekaże największą kwotę, najmniejszy (choć wielki sercem) koncert świata. Oprócz występu Patrycja i Dawid wyślą nagranie video z imiennym podziękowaniem za wsparcie akcji do 10 wybranych osób z listy wpłacających.

Nie mamy czasu do stracenia, razem możemy uratować tysiące serc i żyć chorych pozostających pod opieką dzielnych lekarzy w Ukrainie – apeluje Marek Kustosz, wiceprezes Fundacji TO SIĘ LECZY. – Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni na los naszych braci z Ukrainy!

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/serca-dla-serc

#SercadlaSerc #ToSięLeczy #PomagamyUkrainie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

20 lipca ruszą zapisy na bezpłatny zabieg leczenia blizny

U osób, których ciała pokrywają szpecące blizny, wykonywane będą nieodpłatne zabiegi kosmetyczne metodą mikronakłuwania Genoscar. Najpierw uelastycznia ona blizny, a z czasem powoduje ich zmniejszenie, a nawet zanikanie.