Trend #lesswaste: maski wegańskie L’biotica

Trend #lesswaste: maski wegańskie L’biotica

Fot. materiały prasowe

Podejście #lesswaste przestaje już być wyłącznie ekotrendem, staje się po prostu stylem życia. W trosce o przyszłe pokolenia musimy już teraz myśleć o ochronie środowiska.

Drastyczne zmiany nie zawsze są możliwe, ale zacząć można od małych rzeczy i powoli się doskonalić. Najnowsza linia kosmetyków do pielęgnacji twarzy L’biotica Vegan to właśnie jeden z takich kroków w stronę ochrony środowiska.

L’biotica stworzyła trzy maski do twarzy oraz dwa rodzaje płatków pod oczy, które zostały odznaczone certyfikatem Viva! dla wegetarian i wegan. Marka postawiła na kombinację w 100 proc. wegańskich składników oraz całkowitą eliminację składników pochodzenia odzwierzęcego. Inspiracją do serii Vegan były soczyste owoce i rośliny, których innowacyjne kombinacje znajdziecie w składach, a energetyczne kolory na opakowaniach.

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy Vegan mają postać tkaniny silnie nasączonej serum. Ta tkanina to tencel (lyocell), czyli naturalne i biodegradowalne tworzywo. Materiał ten produkowany jest z celulozy drzewnej, a jego czas rozkładu wynosi około 12 tygodni.

Produkty opakowane zostały w kartonik FSC – papier pozyskiwany z odpowiedzialnych źródeł, które spełniają międzynarodowe wymogi odnowy i hodowli lasów oraz zwierzyny leśnej.

Kosmetyki w postaci tkaniny doskonale sprawdzą się podczas wakacyjnych podróży. Zajmują niewiele miejsca i mogą być przewożone w bagażu podręcznym. Zabiegi pielęgnacyjne z ich wykorzystaniem trwają krótko i przynoszą efekty już po pierwszym użyciu.

Do wyboru mamy następujące maski:

  • RASPBERRY VEGAN MASK – rozświetla i odświeża skórę;
  • PAPAYA VEGAN MASK – oczyszcza i reguluje;
  • AVOCADO VEGAN MASK – regeneruje i wzmacnia.

Dla zwolenniczek płatków pod oczy marka L’biotica przygotowała:

  • PŁATKI POD OCZY VEGAN RÓŻA DAMASCEŃSKA – przywracają świeżość i blask;
  • PŁATKI POD OCZY VEGAN CZARNY BEZ – zapewniają nawilżenie i wygładzenie.

Więcej informacji o maseczkach wegańskich L’biotica na https://lbiotica.pl/maski-i-platki-weganskie-z-tencelu,566,pl.html

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Poradnik dla pacjentów, którzy byli leczeni z powodu nowotworów jako dzieci

Pod redakcją dr n. med. Aleksandry Napieralskiej z