Światowy Dzień Walki z Rakiem w Centrum Onkologii w Gliwicach

Światowy Dzień Walki z Rakiem w Centrum Onkologii w Gliwicach

Fot. COI Gliwice

Dwa dni przed Światowym Dniem Walki z Rakiem, który przypada 4 lutego, gliwickie Centrum Onkologii zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych. 2 lutego w godz. 10-14 można będzie w nim skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych i konsultacji specjalistów oraz wziąć udział w ciekawych wykładach.

W Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej będą wykonywane badania: mammografia, USG piersi, USG jamy brzusznej i USG miednicy. Wyniki badań wraz z opisami będą wydawane od ręki. Panie chcące skorzystać z mammografii proszone są o zabranie ze sobą dowodu osobistego. Dla przypomnienia: bezpłatne badanie mammograficzne przysługuje kobietom w wieku 50-69 lat, które nie badały się w ciągu ostatnich 2 lat.

W Centrum Rehabilitacji będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów. Na wszystkich chętnych czekać będą onkolodzy, psychoonkolog, neurologopeda, fizjoterapeuta i dietetyk. Będzie można również zmierzyć sobie ciśnienie, poziom cukru we krwi i obliczyć wskaźnik WHR (ang. waist–hip ratio) – stosunek obwodu talii do obwodu bioder oraz wskaźnik BMI (ang. body mass index), czyli wskaźnik masy ciała.

W Centrum Rehabilitacji będą również odbywały się liczne wykłady, których tematykę zamieszczamy na plakacie poniżej.

Osoby zainteresowane wyrobieniem sobie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) oraz założeniem konta na ogólnopolskim serwisie Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP) będą mogły wykorzystać obecność przedstawicieli Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia i zrobić to u nas – poinformowała dr n. med. Alicja Dyla, główna organizatorka Dnia Drzwi Otwartych.


W ramach sobotniego Dnia Drzwi Otwartych można będzie również skorzystać z konsultacji dotyczących wpływu jogi na zmniejszenie stresu w chorobie nowotworowej, uzyskać informacje na temat badań profilaktycznych kobiet, nauczyć się samobadania piersi na fantomie, a zasięgnąć porady na temat ulg i uprawnień przysługujących chorym na nowotwory. Gwarantowana jest też pomoc w wypełnieniu wniosku do Zespołu ds. Orzekania i Niepełnosprawności.

Na badania i konsultacje specjalistów nie trzeba mieć skierowania ani się na nie wcześniej zapisywać. Wystarczy po prostu przyjść, jeśli mieszkacie w pobliżu, lub przyjechać.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w miejscu pracy?

"To nie jest zawód dla kobiet", "Może zajmij się czymś łatwiejszym, to zbyt trudne dla ciebie", "Masz za małą wiedzę i umiejętności", "Nie dasz rady, nie nadajesz się". Takie zdania słyszą na początku swojej kariery kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w tej branży?