Stań na własnych nogach z pomocą Rossmanna

Stań na własnych nogach z pomocą Rossmanna

Fot. materiały prasowe

„Stań na własnych nogach” – to nowa akcja firmy Rossmann, mająca zachęcić kobiety do zakładania własnych biznesów. Warto się zgłosić do tego programu, bo do wygrania są granty o łącznej wartości 60 tys. zł.

Wiele kobiet hobbystycznie szyje dziecięce ubranka, wyrabia domowe maseczki, zdobi świece czy ramki na zdjęcia. Obdarowują nimi rodzinę, przyjaciół i znajomych przyjaciół. Akcja Rossmanna to szansa, by przestać działać „po godzinach” i „na boku”, a ośmielić się rozpocząć działalność na większą skalę. Sprawić, by pasja stała się źródłem utrzymania.

Program „Stań na własnych nogach” ma zachęcić kobiety do pochwalenia się swoimi wyrobami. Granty, które mogą dzięki niemu zdobyć, umożliwią im udoskonalenie produktów i rozwój własnego biznesu. Pomogą im w tym członkowie Klubu Rossmann oraz Fundacja Mamo Pracuj, która od lat wspiera aktywizację zawodową kobiet i właśnie dlatego została partnerem merytorycznym akcji.

Już od 15 czerwca posiadaczki aplikacji Rossmann PL, będące osobami fizycznymi bądź prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą, mogą zgłaszać swoje pomysły na biznes za pośrednictwem strony internetowej www.rossmann.pl/stannawlasnychnogach

Aby to zrobić, wystarczy zaakceptować regulamin konkursu, wypełnić formularz zgłoszeniowy, dołączyć fotografię lub filmik o produkcie, a także jego opis. Do zgłoszenia należy także dodać tzw. biznesplan – jego samodzielne przygotowanie ułatwi dostępny na stronie internetowej specjalny dokument. Co ważne, biznesplan trzeba przygotować wyłącznie do wiadomości jury, nie będzie nigdzie publikowany, więc nie ma obaw, że konkurencja coś z niego skopiuje.

Produkty można zgłaszać w pięciu kategoriach: uroda, zdrowie, moda i akcesoria, drobne artykuły wyposażenia wnętrz oraz artykuły dla dzieci. Na zgłoszenia klubowiczki mają czas do 20 lipca.

Kolejnym etapem konkursu będzie głosowanie na jeden z maksymalnie 50 najlepszych, zdaniem jury, zgłoszonych projektów. W komisji zasiądą przedstawiciele firmy Rossmann oraz Fundacji Mamo Pracuj. Oceniane będą:

  • oryginalność,
  • innowacyjność,
  • walory użytkowe i artystyczne produktów.

Od 1 sierpnia do 5 września wszyscy posiadacze aplikacji Rossmann PL będą mogli głosować na jeden z projektów. Każdy klubowicz może oddać tylko jeden głos.

We wrześniu zostaną ogłoszone nazwiska trzech zwyciężczyń. Nagroda główna to 30 tys. zł, dwa kolejne miejsca są wyróżnione grantami w wysokości 20 i 10 tys. zł. Pieniądze te, zgodnie z regulaminem, mają zostać przeznaczone na prace nad zgłoszonym produktem, a pośrednio – na rozwój własnej działalności.

Brak funduszy to główny powód powstrzymujący kobiety przed założeniem własnego biznesu. Tak wynika z raportu firmy Deloitte z 2017 roku dotyczącego  aktywizacji zawodowej kobiet. Z drugiej strony, na liście amerykańskiego „Forbesa” z 60 najbardziej obiecującymi startupami są aż trzy Polki! Wniosek? Jest potencjał, są chęci, ale czasem po prostu brakuje pieniędzy na własną firmę. Akcja organizowana przez firmę Rossmann to doskonała okazja, żeby zaprezentować swój pomysł na biznes, a co więcej – zdobyć grant na jego ekspansję – mówi Zofia Kociołek z firmy Rossmann.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Sanofi uruchamia specjalny program dla pracowników chorych na raka

Pełne wynagrodzenie przez rok, elastyczny czas pracy, wsparcie społeczne i psychologiczne. Koncern farmaceutyczny Sanofi uruchamia specjalny program dla swoich pracowników chorych na raka „Cancer & Work: Acting Together”.