Skorzystaj z bezpłatnej pomocy psychologa

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy psychologa

Fot. Freeimages.com

Od dawna masz obniżony nastrój? Nie możesz porozumieć się z dzieckiem? Nie radzisz sobie ze stresem? 10 października Centrum Medyczne Damiana w Warszawie przy ul. Nowolipie 18 zaprasza na dzień otwarty „Ponad Problemami”, podczas którego możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej.

Konsultacje psychologiczne odbędą się w godzinach 8-20, do dyspozycji pacjentów będzie trzech psychologów z Centrum Medycznego Damiana. Pomogą oni w rozwiązaniu problemów dotyczących m.in. depresji, obniżonego nastroju, stresu, problemów w związkach czy kłopotach wychowawczych. Aby skorzystać z bezpłatnej konsultacji, trzeba zapisać się telefonicznie pod numerem telefonu 22 566 22 24.

Konsultacje odbędą się w ramach Europejskiego Dnia Walki z Depresją, w związku z którym w październiku rozpoczęła się 9. edycja kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”. W tym roku patronem medycznym wydarzenia zostało Centrum Medyczne Damiana. Celem kampanii jest zwrócenie szczególnej uwagi na problem depresji w Polsce i związane z nią myśli samobójcze.

Tylko w 2018 roku aż 5128 Polaków odebrało sobie życie, w tym aż 97 dzieci.

Na całym świecie z depresją zmaga się aż 350 mln osób, w tym ponad 1,5 mln w Polsce. Szacuje się, że już wkrótce stanie się ona drugą najczęściej występującą chorobą. Depresja najczęściej występuje wśród osób w wieku 20-40 lat i dwa razy częściej diagnozowana jest wśród kobiet. Mimo że jest bardzo powszechnym schorzeniem, wciąż stanowi temat tabu, a wielu chorych nie podejmuje leczenia lub nie wie, gdzie szukać wsparcia.

Jednak nie tylko depresja powinna skłonić nas do wizyty u psychologa. Problemy natury psychicznej w naszym kraju mogą dotyczyć aż 8 mln dorosłych Polaków.

Korzystanie z pomocy lekarza psychiatry czy psychoterapeuty nie jest w Polsce problemem marginalnym i nie możemy bać się o tym rozmawiać. Troska o zdrowie psychiczne to jeden z kluczowych aspektów rozwoju społeczeństwa, dlatego należy poświęcić mu szczególną uwagę – mówi Sylwia Rozbicka, kierownik ds. psychologii i psychiatrii w Centrum Medycznym Damiana.

Wśród ambasadorów kampanii znajdują się Ewa Błaszczyk, Bożena Dykiel, Krystyna Czubówna, Marta Kielczyk, Krzysztof Cugowski, Piotr Zelt, Tomasz Jastrun oraz Marek Plawgo. Organizatorzy kampanii w symboliczny sposób zwracają uwagę na fakt, że ten problem nie omija dzieci, dlatego ambasadorzy do najnowszych billboardów i plakatów akcji przekazali swoje zdjęcia z czasów młodości.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: https://www.damian.pl/o-nas/dzienotwarty-ponad-problemami,5257,n,4339

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Jaki wpływ na zdrowie uczniów ma ich status społeczno-ekonomiczny?

Dzieci z rodzin o niższym statusie społeczno-ekonomicznym częściej