Seks starszych pań godny pozazdroszczenia

Seks starszych pań godny pozazdroszczenia

- Psychologia
Fot. Pixabay.com

Dwie trzecie kobiet po sześćdziesiątce jest nadal aktywna seksualnie – wynika z badania „Seksualność kobiet starszych 2016”.

To duży odsetek – podkreśla mgr farm. Kamila Czajkowska, która pod nadzorem znanego seksuologa, prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza, przeprowadziła to badanie. – Kobiety w wieku 60-70 lat uważają seks za bardzo istotny w życiu, istotniejszy nawet niż dla kobiet w okresie przedmenopauzalnym – dodaje.

Przeczy to nadal powszechnemu stereotypowi, wiążącemu aktywność seksualną wyłącznie z młodym wiekiem oraz poglądom, zgodnie z którymi seks w późniejszym okresie życia jest już tylko miłym wspomnieniem. Prawda jest taka, że kobiety po 60. roku życia czują się nadal atrakcyjne, potrzebują bliskości oraz seksu, i to przynajmniej kilka razy w miesiącu. Najbardziej cenią sobie stosunek seksualny – to według nich najlepszy sposób osiągania orgazmu. Nie stronią jednak od stosunku oralnego, wykorzystywania różnych narzędzi do pobudzania ani z masturbacji. Dopiero po siedemdziesiątce ich potrzeby seksualne się zmniejszają, choć nie radykalnie.

Według Kamili Czajkowskiej problemem jest jednak to, że jeśli kobiety w starszym wieku mają jakieś zaburzenia seksualne, przez które nie odczuwają potrzeby współżycia seksualnego, nie osiągają orgazmu, odczuwają ból w trakcie stosunku, albo mają skurcz mięśni, który uniemożliwia jego odbycie, nie szukają pomocy u specjalisty. Wolą na własną rękę szukać informacji na ten temat w prasie czy internecie 🙁

1 Comment

  1. Kobiety wolą masturbacje .

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Idzie jesień – pora pozbyć się przebarwień i naczynek

Brązowawe plamy o różnej wielkości i nieregularnym kształcie