Rusza 13. edycja konkursu “Pozytywnie Otwarci”. Do zdobycia do 30 tys. zł

Rusza 13. edycja konkursu “Pozytywnie Otwarci”. Do zdobycia do 30 tys. zł

Rusza 13. edycja konkursu “Pozytywnie Otwarci” na projekty dotyczące profilaktyki i edukacji w zakresie HIV/AIDS.

Konkurs “Pozytywnie Otwarci” przeznaczony jest dla organizacji pozarządowych, samorządów oraz publicznych placówek ochrony zdrowia. Spośród prac, które zostaną na niego nadesłane do 30 czerwca, kapituła konkursowa wybierze najciekawsze, a ich twórcy otrzymają do 30 tysięcy złotych na realizację ich pomysłów.

Fundatorem grantów jest firma Gilead Sciences Poland, która od 2011 roku przeznaczyła na ten cel łącznie niemal 2,5 miliona złotych.

Tegoroczne zagadnienia konkursowe to:

  1. Profilaktyka zakażeń HIV, HCV i kiły, prowadzona w przestrzeni miejskiej, w klubach oraz podczas imprez masowych.
  2. Promocja testowania w kierunku zakażenia HIV wśród osób, które nigdy nie wykonały testu.
  3. Działania na rzecz ograniczania stygmatyzacji osób HIV+ realizowane poprzez promocję wiedzy o zasadzie N=N oraz zwiększanie w społeczeństwie świadomości, że dzięki nowoczesnym terapiom, HIV to dziś jedna z wielu chorób przewlekłych.
  4. Promocja wiedzy na temat profilaktyki HIV i/lub dobrego życia z wirusem prowadzona w internecie poprzez tworzenie aplikacji, gier, rolek etc. ze szczególnym uwzględnieniem efektywnej promocji tych narzędzi w mediach społecznościowych.
  5. Działania edukacyjne skierowane do rodzin, w których są dzieci zakażone HIV, prowadzone z myślą o zapewnieniu adekwatnego wsparcia zarówno rodzicom, jak i seropozytywnym dzieciom, a także przygotowaniu młodych osób seropozytywnych do wejścia w dorosłość.

Biuro organizacyjne konkursu przyjmuje zgłoszenia na adres poczty elektronicznej biuro@pozytywnieotwarci.pl. Wszelkie szczegóły wraz z regulaminem i formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie internetowej Pozytywnie Otwarci.

– Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego — Państwowy Zakład Higieny odnotowuje nieprzerwany wzrost liczby nowo wykrywanych zakażeń HIV. Oby oznaczało to również, że coraz mniej jest w naszym kraju osób, które o swoim zakażeniu nie wiedzą i nie korzystają z terapii. Dzięki nowoczesnym lekom HIV można dziś skutecznie trzymać w ryzach, ale żeby się leczyć, trzeba o zakażeniu wiedzieć. Dlatego jestem dumny, że od początku istnienia konkursu “Pozytywnie Otwarci” wsparliśmy już ponad 120 projektów szerzących informacje o tym wirusie. Wierzę, że dla wielu organizacji walczących z epidemią HIV 13. edycja naszego konkursu okaże się szczęśliwa. Życzę powodzenia – mówi Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu “Pozytywnie Otwarci”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Tym pacjentom pomoc psychologiczna jest potrzebna na każdym etapie choroby

Choroba hematoonkologiczna bardzo często spada na pacjenta i jego rodzinę niespodziewanie. I choć na przestrzeni ostatnich lat postęp medycyny jest ogromny, to na każdym etapie leczenia — od podejrzenia choroby, poprzez pobyt w szpitalu, a także po zakończeniu leczenia, pacjentowi potrzebna jest pomoc psychologiczna.