Regularny ruch to sprzymierzeniec serca

Regularny ruch to sprzymierzeniec serca

Ruch to obok zdrowego odżywiania ważny czynnik warunkujący zdrowie. Dzięki niemu spalamy kalorie, poprawiamy kondycję, wzmacniamy odporność, pokonujemy stres, a przede wszystkim wspieramy nasze serce.

Kiedy regularnie się ruszamy, nasza forma znacząco się poprawia, nie wiemy już, co to zadyszka, figura zyskuje wymarzone kształty, dotleniamy nasz organizm i znacząco zmniejszamy ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć motywację do codziennego ruchu. Nie musisz biegać w maratonach, wystarczy, że codziennie będziesz spacerować. Ten rodzaj aktywności może uprawiać każdy, niezależnie od wieku, sprawności fizycznej, zasobności portfela czy ilości zajęć w ciągu dnia. Spacerując godzinę dziennie, możesz spalić 228 kalorii.

Zrób 10 tys. kroków dziennie

Marka Optima zorganizowała akcję „Zrób pierwszy krok do zdrowszego serca” i do swojego produktu Optima Cardio, który sprzyja dbaniu o zdrowe serce, dołącza krokomierz. Dzięki niemu możesz wyznaczyć sobie konkretny cel i go zmierzyć. Według badań Światowej Organizacji Zdrowia, aby cieszyć się dobrą kondycją i samopoczuciem, wystarczy codziennie robić 10 tysięcy kroków. Powiesz pewnie, że to dużo. Zaopatrz się w krokomierz i zmierz liczbę swoich kroków. Przekonaj się, że pokonujesz właśnie tyle albo jeszcze więcej.

Optima i serwis dla pasjonatów turystyki i sportu Traseo mogą Ci pomóc. Na stronie  www.optymalnewybory.pl znajdziesz wyjątkowe trasy spacerowe z całej Polski.

Trzy tygodnie do sukcesu

Ruch, wsparty odpowiednią dietą, przyniesie Ci jeszcze więcej korzyści. Sięgnij po zdrowe tłuszcze, zawierające naturalne sterole roślinne, które skutecznie obniżają poziom cholesterolu. Na efekty nie będziesz długo czekać – po 21 dniach codziennego zażywania ruchu i zdrowego odżywiania codzienne spacerowanie wejdzie wejdzie Ci w krew, natomiast poziom cholesterolu znacznie się w niej obniży.

Nie zepsuj efektów swojej pracy

W wyrobieniu w sobie nawyku do działania i przestrzeganiu nowych zasad zdrowego życia pomogą Ci następujące rady:

  • Skup się na jednym nawyku
  • Pracuj nad nim przynajmniej miesiąc
  • Wymyślając nowe nawyki, łącz je z tymi, które udało Ci się już wdrożyć
  • Bądź gotowy na przeszkody i pokusy
  • Dziel się swoimi sukcesami z innymi
  • Nagradzaj się za sukcesy
  • Traktuj nowe nawyki jako część Twojego stylu życia.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Pobierz aplikację Stretchme App i ćwicz w domu

Bezpieczne treningi w domu bez obecności trenera? Dzięki