Poznaj nowość Vichy: krem Liftactiv B3 na noc

Poznaj nowość Vichy: krem Liftactiv B3 na noc

Noc, choć często nie docenia się jej roli w codziennej pielęgnacji, jest momentem, gdy nasza skóra odzyskuje blask i witalność. Naukowcy zajmujący się chronobiologią — nauką o rytmach dobowych, w jakich funkcjonuje człowiek, dowodzą, że to właśnie po zmierzchu skóra jest najbardziej aktywna i uruchamia szereg procesów służących jej odnowie i regeneracji.

Bagatelizowanie wieczornego rytuału pielęgnacyjnego może skutkować zwiększoną widocznością zmarszczek, utratą elastyczności skóry oraz zwiększyć jej podatność na zmiany pigmentacyjne. Dlatego, chcąc cieszyć się zdrową, promienną skórą na co dzień, należy zadbać o kompleksową jej pielęgnację na noc. Jakie argumenty za tym przemawiają?

Zachodzące po zmierzchu procesy regeneracyjne skóry są bardziej  intensywne niż w ciągu dnia, dzięki szybszemu podziałowi komórek. Podczas odpoczynku skóra najlepiej przyjmuje wcześniej dostarczone składniki aktywne, dlatego wieczorem warto sięgać po mocniejsze i bogatsze formuły kremów. Kluczowe dla kompleksowej pielęgnacji jest kontynuowanie zapoczątkowanej wieczorem pielęgnacji poprzez zapewnienie skórze kremu z filtrem SPF 50 o poranku. Dzięki temu skóra będzie dobrze odżywiona i chroniona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, co znacząco wpłynie na pojawienie się zmarszczek i zachowanie jej zdrowego wyglądu.

Każdego dnia nasza skóra narażona jest na liczne negatywne czynniki zewnętrzne, a towarzyszący nam niedobór snu prowadzi do zmniejszenia wydzielania melatoniny. W rezultacie skóra może stać się bardziej podatna na zmiany pigmentacji, takie jak plamy słoneczne i przebarwienia, utratę elastyczności i pojawienie się zmarszczek. Noc jest naszym niedocenionym, a jakże ważnym, sojusznikiem w pielęgnacji skóry. To najlepszy moment na zaawansowaną pielęgnację i ograniczenie problemu przebarwień.

dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda, lekarz medycyny estetycznej, alergolog, internista

Jakie składniki aktywne zawiera krem na noc Vichy Liftactiv B3?

Krem Vichy Litfactiv B3 to nowe podejście do pielęgnacji skóry w nocy. Łączy w sobie dwie substancje aktywne: 4% niacynamid (witamina B3) oraz 0,15% czysty retinol, których synergia nie tylko redukuje istniejące przebarwienia, ale także skutecznie zapobiega powstawaniu nowych, co potwierdzają badania kliniczne przeprowadzone przez laboratoria Vichy.

Retinol, znany ze swoich właściwości przeciwstarzeniowych, jest idealnym wyborem na noc, gdy skóra podlega zwiększonej proliferacji komórek, naprawie DNA i zwiększonej przepuszczalności bariery skórnej. Dzięki zmianom w warstwie zrogowaciałej naskórka ułatwia on przenikanie substancji aktywnych do głębszych warstw skóry, co przyczynia się do zauważalnej poprawy elastyczności i zmniejszenia widoczności przebarwień. W czasie wprowadzania produktu konieczne jest stopniowe budowanie tolerancji na retinol, dlatego zaleca się bardzo ostrożne stosowania w pierwszych tygodniach.

Zawarty w kremie niacynamid znany jest ze swoich właściwości rozjaśniających, które mogą pomóc w redukcji plam i przebarwień skórnych, pozostawiając ją promienną i o bardziej ujednoliconym kolorycie.

Wysokie, 5% stężenie pantenolu ma silne właściwości nawilżające i kojące, co jest szczególnie rekomendowane w czasie kuracji retinolem.

Liftactiv B3 zawiera również peptydy kolagenowe (matrixyl i peptydy ryżowe), które mają zdolność ujędrniania skóry.

Skuteczna redukcja przebarwień w dzień i w nocy

Dermatolodzy podkreślają, że nawet gdy słońce nie jest widoczne, szkodliwe dla skóry promieniowanie UV działa, dlatego w czasie kuracji retinolem obowiązkowe jest stosowanie kremu z filtrem SPF. Narażenie na słońce bez odpowiedniej ochrony może prowadzić do podrażnień, przebarwień, a nawet do uszkodzeń skóry. Należy wybierać produkty z SPF 50 i pamiętać o reaplikacji w ciągu dnia. Regularne stosowanie kremu z SPF pomoże zachować zdrową, młodą i piękną skórę, jednocześnie maksymalizując korzyści płynące z kuracji retinolem.

Redukcja przebarwień jest procesem wymagającym czasu, który nie przynosi natychmiastowych rezultatów w ciągu jednego czy nawet kilku dni, choć pewne początkowe efekty mogą być dostrzegalne. Ten proces to stała walka, ponieważ główny czynnik odpowiedzialny za powstawanie przebarwień, czyli promieniowanie UV, nadal działa nawet w pochmurne dni. Promieniowanie UV ma kluczowy wpływ na proces melanogenezy, czyli tworzenia się ciemniejszych komórek skóry, zwanych melanocytami. Dlatego też krem z filtrem SPF 50 jest absolutnie niezbędny w strategii ograniczenia przebarwień.

dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda

Aby zapobiegać powstawaniu nowych oraz redukować istniejące już przebarwienia, zaleca się sięgnięcie po pełną 24-godzinną rutynę przeciw przebarwieniom – serum Litactiv B3, krem na dzień Liftactiv B3 SPF 50 i krem na noc Liftactiv B3. Stosowanie pełnej gamy Lifactiv pozwala zredukować do 88 proc. przebarwień. Pierwsze efekty wyrównania kolorytu widoczne są już po tygodniu, a pełne efekty po 8 tygodniach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Jak odróżnić wiarygodne informacje od fake newsów w sieci

Internet jest głównym źródłem informacji i rozrywki dla młodzieży. Kształtuje je opinie i postawy. Dlatego tak ważne jest, aby młodzi ludzie potrafili odróżnić wiarygodne źródła informacji od fake newsów w sieci.