Podstawy nawilżania skóry – co robić, a czego unikać (ARTYKUŁ SPONSOROWANY)

Podstawy nawilżania skóry – co robić, a czego unikać (ARTYKUŁ SPONSOROWANY)

Fot. pixabay.com

Aby mieć zdrową i nawilżoną skórę, ważne jest, aby zrozumieć, jakie są podstawy jej pielęgnacji i dowiedzieć się, co można zrobić, aby poprawić poziom jej nawilżenia. W tym artykule omówimy kilka zasad i zaleceń dotyczących tego, jak dbać o cerę.

Czym jest nawilżenie skóry?

Nawodnienie jest kluczem do zachowania zdrowej, młodej skóry. Niestety, wiele osób nie wie, jak ważne jest systematyczne nawilżanie i jak prawidłowo to robić. Czytaj dalej, aby poznać zasady i zalecenia dotyczące tej czynności!

Pij dużo wody

Pierwszym i najważniejszym krokiem do właściwego nawodnienia skóry jest picie dużej ilości wody. Staraj się wypijać 2 litry dziennie, rób to małymi łykami systematycznie w ciągu dnia. Dzięki temu Twój organizm dobrze ją wchłonie, całe ciało – w tym skóra – będą nawilżone i zdrowe.

Nie zapomnij o swojej twarzy

Twoja twarz jest jednym z najważniejszych elementów ciała, na których należy się skupić, jeśli chodzi o nawilżenie. Upewnij się, że używasz delikatnych kosmetyków oczyszczających, które nie pozbawiają skóry jej naturalnej bariery ochronnej. Pamiętaj o  codziennym stosowaniu kremu z filtrem SPF 30 lub wyższym – nawet w pochmurne dni! Pomoże to chronić Twoją skórę przed odwodnieniem i szkodliwymi promieniami UV. 

Jedz pokarmy, które pomagają organizmowi w utrzymaniu wody 

Aby pomóc skórze w utrzymaniu odpowiedniego stopnia nawilżenia, możesz wspomóc ją, spożywając owoce i warzywa. Te najbardziej wskazane to: arbuz, ogórek i pomidory, ponieważ w ich składzie jest sporo wody. Jedz tłuste ryby, takie jak: łosoś, makrela, śledź, tuńczyk. Zawierają one kwasy tłuszczowe omega-3 oraz wiele cennych składników mineralnych i witamin, które pomagają utrzymać zdrową i jędrną cerę.

Nie przesadzaj z kawą

Choć filiżanka kawy o poranku może być świetnym sposobem na dobre rozpoczęcie dnia, to zbyt duża ilość kofeiny może w rzeczywistości odwodnić Twój organizm – w tym skórę. Kofeina jest środkiem moczopędnym, co oznacza, że sprawia, że musisz częściej korzystać z toalety. Jeśli nie zachowasz umiaru w ilości spożytych filiżanek, może to doprowadzić do odwodnienia. Jeśli pijesz kawę, pamiętaj, aby dostarczyć organizmowi dodatkową ilość wody w ciągu dnia.

Używaj nawilżacza powietrza

Jeśli czujesz, że Twoja skóra jest stale ściągnięta i ma tendencje do przesuszania, użycie nawilżacza powietrza może być świetnym sposobem na zachowanie odpowiedniego stopnia nawilżenia w skórze. Jest to dobry pomysł, zwłaszcza w okresie grzewczym. Zimą ogrzewanie mieszkań powoduje, że powietrze staje się suche i utrzymanie skóry w dobrej kondycji to nie lada wyzwanie.

Znaczenie nawilżania skóry

Największym znaczeniem dla skóry jest utrzymanie jej zdrowego wyglądu. Oznacza to, że chcemy jak najdłużej cieszyć się gładką i piękną cerą bez zmarszczek. Regularne uzupełnianie płynów jest kluczowe, ale możemy dodatkowo ją wspomóc odpowiednio dobranymi kosmetykami.

Na rynku jest dostępnych wiele kosmetyków do pielęgnacji, ale najważniejsze jest, by umiejętnie dokonać wyboru. Balsam do skóry suchej dobrze ją odżywi i zregeneruje, natomiast ten do skóry normalnej czy tłustej, zapewni odpowiednie nawilżenie i nie będzie zbyt obciążający. Pamiętaj, żeby skóra przed nałożeniem kremu była odpowiednio oczyszczona.

Czego unikać, by nie odwodnić skóry:

  • unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce, może ono uszkodzić Twoją skórę i doprowadzić do jej odwodnienia;
  • uważaj na środki do mycia, które zawierają szkodliwe substancje i alkohol – mogą pozbawić skórę jej naturalnej bariery ochronnej;
  • nie używaj do mycia zbyt gorącej wody;
  • nie przesadzaj z eksfoliacją, zbyt częste złuszczanie naskórka może spowodować odwrotny efekt od zamierzonego.

Najlepsze sposoby na nawilżenie skóry

Należy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Po pierwsze i najważniejsze, musisz upewnić się, że pijesz dużo wody w ciągu dnia. Dzięki temu całe Twoje ciało będzie nawilżone, co z kolei pomoże utrzymać jak najlepszy wygląd Twojej skóry. Codziennie po kąpieli i także w ciągu dnia w zależności od potrzeb stosuj balsam do skóry suchej lub normalnej. Jego regularne stosowanie pomoże na dłużej zatrzymać wilgoć Twojej skórze.

Podsumowanie

Stosując się do tych prostych wskazówek, co robić, a czego unikać, możesz osiągnąć i utrzymać zdrową, nawilżoną skórę przez cały rok. Czy masz jakieś inne wskazówki dotyczące utrzymywania nawilżonej skóry? Podziel się nimi z nami w komentarzach poniżej!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Otyłość to choroba, którą trzeba leczyć (ROZMOWA)

Otyłość to choroba. Jej przyczyną nie jest brak ruchu i objadanie się. To nieuprawnione, dyskryminujące i stygmatyzujące opinie — tłumaczy dr hab. Mariusz Wyleżoł, kierownik Warszawskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Otyłości i Chirurgii Bariatrycznej.