Odżywka z glinką zamiast szamponu

Odżywka z glinką zamiast szamponu

Fot. materiały prasowe

Innowacyjne połączenie czystej glinki z delikatnymi substancjami myjącymi i kondycjonującymi.

Zetknęłaś się już z nowością marki Biovax – odżywkami myjącymi z glinkami, przeznaczonymi przede wszystkim dla włosów wymagających rewitalizacji? Jeśli nie, to koniecznie powinnaś przeczytać ten artykuł.

Odżywki posiadają certyfikat VIVA potwierdzający, że nie są w nich stosowane składniki zwierzęcego pochodzenia. Śmiało mogą więc z nich korzystać zwolennicy kosmetyków wegańskich.

Do wyboru są trzy rodzaje odżywek myjących do włosów:

  • żółta ekoglinka – do włosów osłabionych, przesuszonych, matowych;
  • czerwona ekoglinka – do włosów farbowanych, zniszczonych, łamliwych;
  • zielona ekoglinka – do włosów skłonnych do przetłuszczania, wymagających odświeżenia.

Każda glinka zastosowana w produkcji odżywek marki Biovax posiada certyfikat ECOCERT, który stanowi potwierdzenie najwyższej jakości tego składnika. Nie jest w żaden sposób modyfikowana, nie zawiera syntetycznych dodatków, jest całkowicie naturalna. Glinki są bogate w minerały, takie jak wapń, magnez, krzemionka, sód, miedź, żelazo, czy potas, które mają właściwości detoksykujące i odżywcze. Dodatek gliceryny i prowitaminy B5 zapewni włosom odpowiedni poziom nawilżenia. Staną się miękkie i gładkie, łatwo będzie je rozczesać.

Odżywki myjące z glinkami należy stosować 2-3 razy w tygodniu, na zmianę z szamponem. Nie pienią się tak intensywnie jak tradycyjny szampon, jednak ich aplikacja jest równie przyjemna. Należy nanieść niewielką ilość kosmetyku na zwilżone pasma, rozprowadzić od nasady aż po same końce, delikatnie masować i umyć włosy, a następnie dokładnie spłukać.

Uwaga! Użycie zbyt dużej ilości odżywki może nieco obciążyć, zwłaszcza delikatne włosy, więc należy zachować umiar.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kosmetyki po opalaniu: olejek SOLVERX SUN SKIN Gold Shimmer

Kąpiele słoneczne sprzyjają przesuszeniu skóry i utracie przez nią jędrności, a suche, zmęczone ekspozycją na słońce, wiatr i słoną wodę ciało trudniej utrzymuje opaleniznę. O czym warto pamiętać, by zachować ją przez wiele tygodni po powrocie z bajecznego urlopu?