Od 6 października program o chorych dzieciach w Polsat News

Od 6 października program o chorych dzieciach w Polsat News

#JesteśmyDlaDzieci to nowy program, który pojawi się na antenie Polsat News w najbliższą niedzielę (6 października). Będzie można go oglądać w każdą niedzielę o godzinie 13.30, a poprowadzi go red. Bartosz Kwiatek.

Program #JesteśmyDlaDzieci będzie prezentował w formie reportaży historie dzieci, które zmagają się z różnego rodzaju schorzeniami, wadami wrodzonymi i innymi poważnymi przypadłościami. Widzowie zobaczą, jak chore dzieciaki oraz ich rodzice czy opiekunowie każdego dnia mierzą się z trudnymi wyzwaniami. W programie nie zabraknie rozmów z gośćmi, ekspertami medycznymi, którzy przekażą widzom najważniejsze informacje związane z przypadkami prezentowanymi w reportażach.

W programie #JesteśmyDlaDzieci widzowie poznają m.in. historię Natalki, porzuconej w dniu narodzin dziewczynki dotkniętej chorobą Aperta zespołem wad wrodzonych, który występuje u jednego na milion urodzonych dzieci. Zobaczą także, jak radzi sobie Antoś, który również zmaga się z tą chorobą, a dzięki wsparciu widzów Polsatu i Fundacji Polsat przeszedł na początku tego roku kosztowną operację w Stanach Zjednoczonych. Przedstawiona zostanie też historia bliźniaków z rdzeniowym zanikiem mięśni,  którzy jako  pierwsi bliźniacy na świecie zostali  objęci programem leczenia  jedynym lekiem przeznaczonym do leczenia tej choroby. W programie zostanie również opowiedziana historia Antosia, który urodził się z poważną wadą serca. Dzięki zbiórce zorganizowanej przez Fundację Polsat w niecałe dwa dni udało się pozyskać środki na przelot specjalnym samolotem do USA i operację, która zostanie niebawem przeprowadzona w jednej z najlepszych klinik na świecie.

Chcemy wzruszać, edukować i pokazywać naszym widzom, jak wielką mają moc. W nowym programie będziemy mówić o różnych schorzeniach i problemach zdrowotnych, które dotykają dzieci. Każdy kolejny odcinek programu to spotkanie z niezwykłymi bohaterami – dziećmi, które zmagają się z chorobą, ich walecznymi rodzicami i wyjątkowymi lekarzami. Nasi widzowie poczują i zobaczą, że wszyscy „jesteśmy dla dzieci”, bo dzięki otwartości serc Fundacja Polsat może pomagać. Nie zabraknie wzruszeń i łez radości. Będzie też sporo uśmiechu, kiedy okaże się, że nasi bohaterowie dzięki pomocy specjalistów, ale także naszych widzów, wracają do zdrowia i robią… naprawdę wyjątkowe rzeczy. Praca przy tym programie to wielka satysfakcja i powiem wprost: lekcja życia, którą dają nam nasi bohaterowie. W studiu będziemy gościć znakomitych specjalistów z różnych dziedzin medycyny, którym też te emocje się udzielają. Pokażemy Państwu, jak lekarze przeżywają historie swoich pacjentów, bo to w naszym studiu będą dowiadywali się o ich marzeniach, planach, kiedy już uda im się wygrać walkę z chorobą  – mówi Bartosz Kwiatek, dziennikarz Polsat News prowadzący program #JesteśmyDlaDzieci.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

26.02-3.03: Tydzień Wiedzy o Półpaścu. Czy wiesz, co to za choroba?

Każdy, kto przechorował ospę wietrzną, nosi w sobie uśpionego wirusa, który przy spadku odporności może się reaktywować i wywołać półpaśca. Ryzyko zachorowania na tę chorobę gwałtownie wzrasta po 50. roku życia.