Makijaż wiosna-lato 2017: efekt świtezianki

Makijaż wiosna-lato 2017: efekt świtezianki

- Uroda
Fot. Maja Marklowska-Dzierżak

Róż i rozświetlacz to must have obecnego sezonu. Ogromną rolę w makijażu odgrywają kolory – najmodniejsze są “świteziankowe” pomarańcze.

Dają one efekt delikatnego muśnięcia. Bo twarz powinna być jedynie delikatnie podkreślona. W tym makijażu najważniejszą rolę odgrywają usta, więc oko powinno być prawie “gołe”. Jeśli usta mają pozostać delikatne, to wówczas oko powinno być “koralowe” – radziła Marta Grzegrzulka, make up artist, która poprowadziła warsztaty Zuii Organic Polska “Kolor w makijażu. Znajdź swój idealny i naucz się go używać” w trakcie odbywających się w ostatni weekend Targów Kosmetyków Naturalnych EKOCUDA.

W wersji z dominującymi ustami szminka musi być matowa i mieć kolor egzotycznych kwiatów, np. żółty, intensywny pomarańczowy, różowy, jasny zgaszony fiolet, chłodny błękit, fuksja. Górna powieka rozświetlona, a pod dolną i na rzęsach mieniące się brokaty.

Policzki, zgodnie z tym “świteziankowym” trendem, powinny być “obficie rozświetlone”, aż po skronie, co w moim odczuciu stwarza wyjątkowo nienaturalny look. Ale może komuś się spodoba.

Warto jednak pamiętać, że trendy trendami, ale najważniejszy jest właściwy dobór kolorów do naszego typu urody. Zaręczam wam, że ani Pani Wiosna, ani Pani Jesień – ciepłe typy urody –  nie będą dobrze wyglądały w chłodnych, mocno nasyconych kolorach. Podobnie jak Pani Lato i Pani Zima, które reprezentują chłodne typy urody, nie będzie do twarzy w ciepłych odcieniach. Nie warto więc ślepo naśladować modelek z kolorowych magazynów, których zadaniem jest przedstawienie aktualnych trendów, lecz dobrać makijaż do typu urody, stylu życia, stroju, pory dnia. Bo makijaż ma podkreślić nasze atuty, a nie nas postarzeć i sprawić, że nie poznamy się w lustrze.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Nie ignoruj tych problemów!

Niektóre problemy jamy ustnej są przez nas często