Loxon Max można kupić bez recepty

Loxon Max można kupić bez recepty

- Aktualności
suplementy dietyFot. Pixabay.com

Dobra wiadomość dla mężczyzn dotkniętych łysieniem androgenowym: od początku stycznia nie muszą już iść do lekarza po receptę na płyn do stosowania miejscowego na skórę Loxon 5%.

Decyzją prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych można go kupić w aptece bez recepty.

Przy okazji zmiany kategorii dostępności z produktu leczniczego wydawanego z przepisu lekarza (Rx) na produkt leczniczy wydawany bez recepty (OTC) zmianie uległa również jego nazwa – teraz trzeba pytać o Loxon Max.

Jest to płyn do stosowania na skórę głowy. Zawarta w nim substancja czynna, minoksydyl, hamuje wypadanie włosów, stymuluje komórki mieszków włosowych do namnażania się, a w efekcie pobudza porost włosów.

Zmiana kategorii leku na produkt OTC zwiększa dostęp do właściwego leczenia łysienia androgenowego wśród naszych pacjentów. Im wcześniej włączone jest leczenie i systematyczne stosowanie leku, tym lepsze są efekty jego działania – poinformowała lek. Beata Cywińska-Durczak z firmy Sanofi, która jest producentem tego leku.

Dodała, że na przestrzeni lat próbowano stosować liczne preparaty na łysienie androgenowe. Były to m.in. witaminy, mikroelementy i niektóre zioła. Wykazały one jednak niewielką skuteczność w walce z tym problemem.

Loxon Max jest przeznaczony do leczenia łysienia androgenowego u mężczyzn w wieku 18-65 lat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LOXON MAX, 50 mg/ml, płyn na skórę. 1 ml płynu zawiera 50 mg minoksydylu (Minoxidilum). Wskazania do stosowania: Leczenie łysienia androgenowego u mężczyzn w wieku 18-65 lat. Przeciwwskazania: Produkt leczniczy Loxon Max jest przeciwwskazany: w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, do stosowania
u kobiet, u pacjentów z leczonym i nieleczonym nadciśnieniem tętniczym, w przypadkach nagłej lub niewyjaśnionej utraty włosów, jeżeli utrata włosów związana jest ciężkimi chorobami, takimi jak zaburzenie czynności tarczycy, toczeń układowy, utrata włosów
z pewnej powierzchni skóry z powodu stanu zapalnego skóry głowy lub innych chorób, gdy skóra głowy jest ogolona lub zmieniona chorobowo (np. łuszczyca, stan zapalny, skóra głowy jest zaczerwieniona, podrażniona, lub bolesna), u pacjentów, którzy stosują opatrunki okluzyjne lub stosują miejscowo inne produkty lecznicze.

[1]Bogaczewicz J. Łysienie nieprowadzące do bliznowacenia. Medycyna po Dyplomie. Listopad 2016

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Aloesowa ochrona przed słońcem

Słońce nadaje skórze piękny, złocisty kolor, cudownie rozgrzewa,